• خانه
  • اخبار
  • سرعت عملکرد حافظه نسخه ۳۲ گیگابایتی آیفون ۷ بسیار پایین تر از دیگر مدل هاست !

سرعت عملکرد حافظه نسخه ۳۲ گیگابایتی آیفون ۷ بسیار پایین تر از دیگر مدل هاست !

چندی پیش برخی منابع خبری اعلام کردند عملکرد حافظه نسخه های ۳۲ گیگابایتی آیفون ۷ و مدل پلاس آن، ضعیف تر از مدل های ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی است. حال یکی از کاربران یوتوب در کانال Unbox Therapy به بررسی عملی این موضوع پرداخته و تست های مختلفی را برای سنجش سرعت حافظه داخلی این موبایل ها انجام داده.

در این تست ها از اپلیکیشن رایگان PerformanceTest Mobile برای ارزیابی سرعت دو دستگاه آیفون ۷ با ظرفیت ۳۲ و ۲۵۶ گیگابایت استفاده شده. هر دو دیوایس از نظر نرخ خواندن داده عملکرد خوبی داشتند، که این رقم برای مدل ۳۲ گیگابایتی به ۶۵۶ مگابایت بر ثانیه و برای مدل ۲۵۶ گیگابایتی به ۸۵۶ مگابایت بر ثانیه رسید.

با این حال تفاوت فاحشی در سرعت نوشتن بین این دو مدل وجود دارد. نرخ نوشتن داده در مدل ۲۵۶ گیگابایتی به ۳۴۱ مگابایت بر ثانیه می رسد، اما این رقم در مدل ۳۲ گیگابایتی به ۴۲ مگابایت بر ثانیه کاهش می یابد، که تقریباً ۸ برابر کمتر از دیگری است.

برای تست عملی این وضعیت، کاربر یوتوب مذکور هر دو موبایل را از طریق کابل یو اس بی به مک بوک متصل کرده و فیلمی به ظرفیت ۴٫۲ گیگابایت را به حافظه آنها انتقال داده. عملیات مذکور در مدل ۲۵۶ گیگابایتی طی ۲ دقیقه و ۳۴ ثانیه انجام شد، در حالی که همین فرایند برای مدل ۳۲ گیگابایتی به ۳ دقیقه و ۴۰ ثانیه زمان نیاز داشت.

لازم به ذکر است این وضعیت در SSD ها نسبتاً عادی به شمار می رود، زیرا در ظرفیت های بالاتر، کنترلر مرکزی درایو به تعداد چیپ های بیشتری به صورت همزمان دسترسی داشته و بنابراین می تواند عملیات نوشتن روی حافظه را به صورت موازی و با سرعت بالاتر انجام دهد.

 

مطلب پیشنهادی