آیفون 8

سفارشات آیفون ۸ و ۸ پلاس نصف شد

به دنبال عدم فروش مناسب و عدم تقاضای ناسب آیفون ۸ و ۸ پلاس ، شرکت اپل به سمت حرکتی عظیم رفت تا تولید آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را به نصف کاهش دهد. همین خبر باعث شد تا سهام این شرکت ۱٫۵ درصد افت کند.

با توجه به اینکه هنوز اجازه‌ی پیش‌خرید آیفون ۱۰ به کاربران داده نشده است، می‌توان کاهش درخواست‌ برای آیفون ۸ را هم خوب و هم بد تلقی کرد. بدترین تعبیری که می‌شود از این ماجرا داشت‌، عدم رضایت کاربران از آیفون‌های امسال به‌دلیل تغییر اندک ظاهر آنان نسبت به آیفون ۷ است؛ اما در خوش‌بینانه‌ترین حالت، می‌توان انتظار کاربران برای خرید نسخه‌ی گران‌قیمت آیفون ۱۰ را دلیل این اتفاق دانست.

البته طی چند روز اخیر شایعات زیادی در مورد فروش آیفون ۸ به گوشی رسیده که مهمترین آن کم فروش بودنش نسبت به آیفون ۷ است. و یا ترجیح داده شدن آن به آیفون .۱۰

با این حال، مؤسسه گارتنر پیش‌بینی می‌کند که فروش اولیه آیفون۱۰ نه‌تنها به فروش بهتر خانواده‌ی آیفون کمک خواهد کرد، بلکه باعث رشد کلی در فروش تلفن‌های هوشمند در سال آینده خواهد شد.

البته سؤال بزرگی که در این بین وجود دارد، گزارش اخیر یکی از تأمین‌کنندگان ماژول True-Depth آیفون ۱۰ است. این تأمین‌کننده اظهار داشته که به‌ دلیل تعداد سفارشات بالا، برای تولید ماژول یادشده با مشکل روبرو هستند. پس چطور ممکن است بتوانند تقاضای بالا را جبران کنند؟

این گزارش های نیز از نظر تیم کوک به دلیل ازدیدا تامین کننده منابع اپل درست و صحیح نیست.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید