اخبار

سود عملیاتی ال جی در سال 2019 کاهش می یابد

با رسیدن تابستان کم کم زمان آن رسیده است که شرکت های مختلف، صورت های مالی مربوط به سه ماهه دوم کاری خود را منتشر کرده و سهامداران را از وضع موجود آگاه سازند. ال جی یکی از شرکت های بزرگ کره جنوبی می باشد که کارشناسان معتقدند به دلیل کاهش فروش گوشی های هوشمند و تلویزیون های OLED با کاهش سود عملیاتی در گزارش های مربوط به بهار 2019 روبرو خواهد شد. به نظر می رسد که این کاهش سود قابل توجه بوده و حدود 169 میلیون دلار برابر 200 میلیون وون باشد.

البته این میزان کاهش سود توسط ال جی الکترونیکز نیز پیش بینی شده است، به دنبال این موضوع این شرکت اعلام کرده است که با توجه به آمارهای گرفته شده به نظر می رسد که درآمد 13 میلیارد دلاری یا 15.6 میلیون تریلیونی شرکت با افزیش 4.1 درصدی روبرو شود. اما برخلاف این موضوع، سود عملیاتی ال جی که 550 میلیون دلار برابر 652.2 میلیارد وون می باشد، کاهشی 15.4 درصدی را تجربه خواهد کرد. تقریبا همگی معتقند که کاهش شدید فروش گوشی های هوشمند در کنار افت فروش تلویزیون های OLED عمده دلیل این افت سود قابل توجه است.

کیم دونگ وون، تحلیلگر KB Securities اعتقاد دارد که در کنار تغییر سیاست های کاری ال جی، افزایش مانور سامسونگ در این باره بسیار مهم بوده است. چرا که این شرکت اخیرا حضور پررنگی در تولید و توسعه تلویزیون های OLED داشته است، البته کما فی السابق این شرکت بزرگ ترین تولیدکننده گوشی های هوشمند نیز بوده و هر روزه با ارائه مدل های جدید و جذاب بر سهم خود از بازار می افزاید. با این حال این تحلیلگر بیان می کند که احتمالا کسب و کار مربوط به لوازم خانگی سود بیشتری را برای آن ها به ارمغان خواهد آورد. آقای وون، درباره کسب و کار گوشی های هوشمند ال جی، اعتقاد دارد که این بخش به دلیل داشتن هزینه های زیاد بازاریابی، کاهش سود بیشتری را به این کمپانی تحمیل خواهد کرد.

پارک ون جی، تحلیلگر Mirae Asset Daewoo، وضعیت ال جی را مناسب نداسته و اعتقاد دارد که این شرکت باید استراتژی جدیدی را در بخش های مختلف شامل تلویزیون های OLED و گوشی های هوشمند اتخاذ کند، چرا که محبوبیت بالای سامسونگ باعث خواهد شد که این شرکت افت سودهای بیشتری را در آینده تجربه کند. این شخص همچنین پیش بینی کرده است که سود عملیاتی ال چی در این دوره با افت حدود 200 میلیون وونی روبرو می شود که گزارش های بدست رسیده، خبر از تاثیر بالای کاهش فروش گوشی های هوشمند دارد.

جالب است بدانید که دومین شرکت بزرگ کره ای در حوزه فناوری و لوازم خانگی در سال گذشته، زیان 790 میلیارد وونی را در بخش گوشی های هوشمند به ثبت رسانده است. این برای چندمین سال متوالی است که ال جی این بخش از فعالیت خود را در وضعیت قرمز می بیند به نظر می رسد خروج از وضعیت فعلی نیازمند برنامه های قدرتمند در بخش های مختلف باشد.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟