مایکروسافت تا سال ۲٠۱۹ به پشتیبانی از ویندوز ۱٠ موبایل ادامه خواهد داد

18 آذر 1394

هرچند انتشار نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل هنوز به صورت رسمی از سوی ردموندی ها آغاز نگردیده، با این حال برخی منابع کمتر شناخته شده روز گذشته ادعا کردند به سندی از این شرکت دست‌یافته‌اند که نشان می‌دهد مایکروسافت تا سال ۲۰۱۹ صرفاً از ویندوز ۱۰ موبایل پشتیبانی خواهد کرد.

در این سند قید شده که پشتیبانی رسمی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ موبایل تنها ۲۴ ساعت قبل از آغاز فروش سراسری گوشی‌های لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰ ایکس ال در تاریخ ۱۶ نوامبر سال ۲۰۱۵ آغاز گردید و این روند تا ۸ ژانویه سال ۲۰۱۹ ادامه پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این در این سند آمده است که دریافت بسته‌های به‌روزرسانی بر اساس موقعیت جغرافیایی یا رام گوشی علاوه در نظر گرفتن قدرت سخت‌افزاری آن صورت می‌پذیرد و پیش‌شرط آپدیت‌های جدیدتر، دریافت نسخه‌های قبلی آن‌ها می‌باشد.

در هر حال همان‌طور که گفته شد هیچ منبع موثقی بر این تصویر را که ادعا می‌شود از حلقه‌های داخلی تست کننده مایکروسافت به بیرون درز کرده مهر تائید نزده و از آنجا که ردموندی ها ویندوز ۱۰ را آخرین سیستم‌عامل خود می‌نامند عجیب به نظر می‌رسد که صرفاً بازه‌ای ۳۶ ماهه برای پشتیبانی از محصولات مبتنی بر آن در نظر گرفته شده باشد.

انتظار می‌رود روند انتشار نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل در وهله اول از تاریخ ۲۳ دی‌ماه برای لومیا‌های  ۶۳۰, ۶۳۵, ۶۴۰, ۷۳۵, و ۸۳۰ آغاز شود؛ در مرحله بعدیاز اوایل سال آینده میلادی نیز سایر محصولات سری لومیا می‌توانند بر اساس یک بازه زمانی مشخص به این نسخه ارتقا پیدا کنند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی