اخبار

منتظر عرضه سرویس پخش موسیقی اختصاصی آمازون باشید

شرکت آمازون در حال آماده سازی برای عرضه یک سرویس عضویت پخش موسیقی کاملا اختصاصی است تا بتواند با شرکت‌هایی هم چون اپل و اسپاتیفای که در حال حاضر نبض بازار سرویس‌های پخش موسیقی را در دست دارند، رقابت کند.

هزینه حق عضویت ماهانه این سرویس ۹٫۹۹ دلار خواهد بود و فهرستی از آهنگ‌های جدید و اختصاصی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. به گفته منابع آگاه آمازون در حال نهایی کردن مجوزهایی مربوطه برای این سرویس است و احتمالا از اواخر سال جاری میلادی فعالیت خود را در این زمینه آغاز می‌کند.

آمازون که در حال حاضر یک سرویس پخش موسیقی رایگان را با فهرست موسیقی محدود در اختیار کاربران Prime خود قرار می‌دهد، از اظهار نظر رسمی درباره این طرح موسیقی جدید خودداری کرده است. اگرچه آمازون یکی از آخرین شرکت‌هایی است که به بازار پخش موسیقی وارد می‌شود، معتقد است که ارایه یک سرویس موسیقی جامع و فراگیر برگ برنده‌ای برای جذب هرچه بیشتر مخاطبان خواهد بود.

به نظر می‌رسد که یکی از مهم ترین اهداف آمازون برای عرضه این سرویس موسیقی، ترغیب کاربران به استفاده از اسپیکر هوشمند آمازون اکو باشد، اسپیکری که می‌تواند با بهره گیری از دستیار صوتی الکسا، در اینترنت سرچ کرده و مبتنی بر دریافت دستورهای صوتی، کالاهای مختلفی را از این خرده فروش آنلاین سفارش دهد. این سرویس پخش موسیقی هم چنین می‌تواند تعاملات روزانه آمازون را با مشتریانش بیش از پیش افزایش دهد.

سرویس جدید آمازون به صورت مستقیم با سرویس‌های اپل موزیک، که سال گذشته شروع به کار کرد، و اسپاتیفای وارد رقابت خواهد شد که در حال حاضر ۳۰ میلیون آهنگ را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اگرچه این سرویس موسیقی جدید نمی‌تواند از حجم زیاد مشتریان فعلی اسپاتیفای بکاهد، اما می‌تواند به عنوان تهدیدی برای سایر شرکت‌های فعال در این عرصه ظاهر شود.

سرویس پخش موسیقی جدید آمازون هم چنین به این شرکت کمک خواهد کرد تا طرح‌های عضویت خود را متنوع‌تر از وضعیت فعلی کند و پا را یک قدم فراتر از اشتراک‌های واحد و یک ساله بگذارد. برای مثال آمازون به تازگی به مشتریان خود امکان داده است تا هزینه عضویت در سرویس Prime را به صورت ماهیانه پرداخت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا