اخبار

نوکیا در حال آزمایش فناوری pCell برای ایجاد اینترنتی با ۵۰ برابر سرعت شبکه ۴G LTE است

 

photo_2015-11-04_19-38-20

 

 

رشد استفاده از گجت‌های هوشمند و به موجب آن استفاده از شبکه‌ی اینترنت از طریق این ابزارها روزبه‌روز فشار بیشتری به شبکه‌های کنونی برای پاسخگویی به نیاز کاربران وارد می‌کند، از این رو برای پاسخ‌گویی به آن نیازمند شبکه‌ای با استفاده از دامنه‌ گسترده‌تری از فرکانس‌های رادیویی هستیم.

همان‌طور که مستحضر هستید نوکیا بخش کسب‌وکار موبایلی خود را یکی دو سالی است که به مایکروسافت واگذار کرده، این در حالیست شرکت فنلاندی در سایر حوضه‌های مرتبط با ساخت شبکه‌های مخابراتی از جمله توسعه نسل پنجم آن کماکان به قدرت فعالیت می‌کند. حال نوکیا با همکاری Artemis در حال آماده کردن سازوکارهایی جهت بهره‌برداری آزمایشی از شبکه‌ای مبتنی بر فناوری pCell در سال آینده است که می‌تواند سرعت انتقال داده‌ها را نسبت به نسل کنونی ۴G LTE حدود ۵۰ برابر افزایش دهد.

Artemis
به دنبال آن است تا با تجربه و شهرت نوکیا بتواند قرارداد استفاده از فناوری انحصاری pCell را در مکان‌هایی که ممکن است تعداد بسیار زیادی از کاربران در آن واحد نیاز به شبکه‌ای مطمئن داشته باشند همچون استادیوم‌های فوتبال به ثبت رساند. این شرکت معتقد است که فناوری pCell به کاربران اتصالی دائمی بدون نقاط تاریک یا اتصالات نامطمئن ارائه می‌کند از این رو هیچ افت کیفیتی برای هیچ یک از آن‌ها پیش نخواهد آمد.

این شرکت معتقد است که با بهره‌گیری از فناوری مذکور سرعت انتقال داده‌های دیتا تا ۵۰ برابر شبکه ۴G LTE افزایش خواهد یافت، این در حالیست که نسل کنونی گوشی‌های هوشمند نیز با آن سازگار هستند. فن‌آوری یاد شده تست‌های آزمایشگاهی خود را پشت سر گذاشته و اکنون در حال استفاده در فضای خارجی است.

نوکیا که اکنون در حال پیاده‌سازی pCell بر روی سیستم‌های کنونی مخابراتی برای استفاده گسترده است، معتقد است که کاربران در یک لحظه از شبکه ۴G LTE می‌توانند برای برقراری تماس استفاده کنند و از pCell برای دسترسی به اینترنت. این شبکه با تجمیع سیگنال‌های رادیویی از چند ایستگاه pCell شبکه‌ای شخصی می‌سازد. به زبان ساده‌تر در این رو به جای اینکه هزاران کاربر از ظرفیت یک ایستگاه استفاده کنند، هر کاربر یک pCell مستقل دارد که امکان استفاده از تمام ظرفیت شبکه را امکان‌پذیر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟