پیام رسان سروش شماره تماس کاربران را فاش می کند

15 فروردین 1397

این روز ها تب و تاب کنار گذاشتن تلگرام و رونمایی از یک پیام رسان داخلی زیاد شده. در این راستا باگی در پیام رسان سروش پیدا شده که شماره تلفن وزیر طی این باگ لو رفته است!

به نظر می رسد که فیلتر تلگرام بسیار جدی باشد و همچنین این که یک پیام رسان داخلی به زودی جایگزین این پیام رسان خواهد شد. البته پیام رسان های داخلی با مشکلات عدیده روبرو هستند که از جمله آن می توان به عدم داشت امنیت کافی، عدم هدایت درست کاربران در زمان ترافیک بالا و همچنین سرعت پایین اشاره کرد

البته امروز و دیروز پیام رسان سروش سر و صدای زیادی به پا کرده و آن طور که پیداست با یک باگ ساده شماره وزیر ارتباطات لو رفته است! میلاد نوری، کارشناس فناوری اطلاعات در کانال تلگرامی‌اش با انتشار یک تصویر نوشت به درخواست دوستان، اپلیکیشن پیام رسان سروش را بررسی کرده و به این باگ امنیتی عجیب برخورده است. پیام رسان سروش در یک اقدام بسیار غیر حرفه‌ای از شماره موبایل افراد به عنوان آی دی استفاده می‌کند و در پاسخ وب سرویس‌ها، شما می‌توانید شماره موبایل مدیران کانال‌ها و اعضای گروه‌ها را مشاهده کنید که از نظر امنیتی فاجعه است.

باگ امنیتی پیام رسان سروشاین کارشناس سپس اطلاعات لو رفته را در کانال تلگرامی خود قرار داد تا همه بتوانند مشکل اصلی برنامه را به وضوح ببینند.

بنابراین هنوز هم به عقیده بسیاری اعتماد کردن به پیام رسان داخلی خیلی زود است و به نظر می رسد که باید سرمایه گذاری بسیار بزرگی در این زمینه انجام شود. این باگ عجیب علاوه بر نقض حریم خصوصی کاربران، مشکلات امنیتی زیادی را نیز ایجاد می‌کند.

آشنایی با چند ربات کاربردی در تلگرام + لینک

هنوز هم تلگرام حرف های زیادی برای گفتن دارد.

 


بیشتر بخوانید:

نحوه پشتیبان گیری کامل از تلگرام

تلگرام تا آخر فروردین ماه مهمان گوشی های ما خواهد بود

جزییات تصویب فیلترینگ تلگرام ؛ آیا تلگرام فیلتر می شود؟

تلگرام و درگیری با دولت روسیه

1
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

یک دیدگاه

  • Avatar حسین
    21 دی 1399

    عالی

مطلب پیشنهادی
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟