کاهش قیمت اینترنت همراه از مرداد ماه آغاز خواهد شد !

26 تیر 1395

کشور عزیزمان ایران با وجود تحریم و فشارهای زیاد از سوی کشورهای قدرتمند، پیشرفت های بسیار قابل توجهی در زمینه های مختلف داشته و حتی در برخی زمینه ها در بین ۴ یا ۵ کشور برتر جهان اعم از حوزه های تکنولوژی و پزشکی و… ایستاده است.اما متاسفانه دسترسی به اینترنت در حال حاضر برای کاربران چنین کشور در حال توسعه ای مطلوب و درخور شان نبوده و زیر خط فقط به سرمی برد!

از همین رو کاربران این توقع رو دارند که حال که نمی توان کاری به جز تحمل این سرعت پایین نمود، شایسته است که هزینه و قیمتی درخور برای این سرویس ها در نظر گرفته شود تا حق کاربران تضییع نگردد.از همین رو بود که ماه گذشته وزارت ارتباطات با کاهش تعرفه اینترنت ADSL این خواسته آن ها را تا حدی برآورده نمود.در این مصوبه قیمت هرگیگابایت حجم اینترنت از ۳۶۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان کاهش پیدا کرد.
البته این تنها تغییر رخ داده در جریان این تحولات نبوده و قیمت و تعرفه درخواست تلفن ثابت نیز دستخوش تغییر قرار گرفت، اما در جهت معکوس! بدین معنی که خط ۵۰ هزار تومانی را از این پس باید به ازای پرداخت ۲۰۰ هزار تومان از مخابرات طلب نمود.

 

internet

 

پس از این کاهش، تغییر در تعرفه اینترنت همراه نیز از سوی نمادهای مسئول توقع میرفت، درخواستی که در زمان مناسب و به درستی دریافت شده و طی کش و قوس های انجام شده از اول ماه آینده اجرایی خواهد شد.در این مصوبه قیمت اینترنت همراه آزاد (بدون بسته اینترنتی) به ازای هر کیلوبایت به جای ۰.۵ ریال ۰.۴ ریال محاسبه خواهد شد.البته ممکن است در نظر اول تغییر محسوس نباشد، اما با در نظر گرفتن این نکته که یک گشت و گذار ساده در اینترنت به مصرف چندین هزار کیلوبایت خواهد انجامید شاید متوجه این کاهش قیمت شوید.به عنوان نمونه هزینه اینترنت ۵۰ هزار تومان متوسط ماهیانه یک کاربر ۴۰ هزار تومان خواهد شد.

همراه اول از ارائه وای فای رایگان به زائرین اربعین خبر داد

البته هنوز سخنی در مورد تغییر قیمت در بسته های افزایشی اینترنت همراه در دسترس نیست، اما انتظار می رود که تعرفه آن ها نیز در تمامی اپراتورها دستخوش تغییر قرار بگیرند.

1
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

یک دیدگاه

  • 19 تیر 1396

    مثل اینکه دارن حرکت هایی میزنن اگر بشه عالیه

مطلب پیشنهادی
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟