کوالکام از کمپانی Meizu به علت نقض پتنت شکایت کرد !

27 مهر 1395

کمپانی کوالکام در حال حاضر با ساخت و توسعه چیپست اسنپدراگون یکی از پیشروهای تکنولوژی SoC تلفن های هوشمند است. این شرکت کالیفرنیایی تقریباً با تمام تولیدکنندگان موبایل دنیا همکاری کرده و توان پردازشی اکثر پرچمداران قدرتمند و مطرح دنیا را تشکیل داده است.

اما حوزه فعالیت کوالکام به تولید چیپست های پردازشی محدود نیست و این کمپانی در چند زمینه دیگر از جمله تکنولوژی های بی سیم نسل سوم و چهارم مخابراتی هم مشغول به کار است. حال به نظر می رسد مدیران ارشد کوالکام با شرکت چینی تولیدکننده تلفن های هوشمند Meizu درگیر شده و قصد دادخواهی دارد.

بر طبق گزارش وب سایت رسمی کوالکام، بعد از پیگیری های دوستانه و ناموفق این شرکت در ماه های گذشته، سرانجام تصمیم گرفته شد Meizu مورد شکایت قانونی قرار گیرد. کوالکام با وضع دادخواست قانونی مبتنی بر نقض پتنت و اقدام برای تصرف غیرقانونی محصولات مخابراتی در کشورهای امریکا، آلمان و فرانسه شکایت کرده است.

کوالکام معتقد است شرکت Meizu در تلفن های هوشمندی که از پردازنده مدیاتک بهره می برند، بدون اجازه از پتنت های ارتباطی ۳G و ۴G این شرکت بهره برده است. مدیران Meizu در ماه ژوئن سال جاری اذعان کردند در حال همکاری با کوالکام بوده و به زودی قراردادی دوجانبه امضا خواهند نمود، اما به نظر می رسد ملاقات امریکایی ها با چینی ها موفقیت آمیز نبوده و کار به شکایت رسیده است.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی