گوشی HUAWEI Mate 10 اولین گوشی نسل آینده دوشنبه رونمایی می شود

15 اکتبر 2017
گوشی HUAWEI Mate 10 اولین گوشی نسل آینده دوشنبه رونمایی می شود

دوشنبه گوشی برخوردار از هوش مصنوعی هوآوی در مونیخ آلمان معرفی خواهد شد. بنا بر گفته هواوی عرضه این گوشی به بازار تلفن همراه دنیا شروعی بر پایان نسل گوشی های هوشمند و آغاز نسل گوشی های برخوردار از هوش مصنوعی خواهد بود که توانایی های بسیار بیشتری نسبت به اسلاف خود دارند.

هم اکنون هوش مصنوعی به مرحله ای رسیده است که نیازی به سوپر کامپیوترهای بزرگ و پر مصرف برای پیاده سازی آنها وجود ندارد و می توان شاهد ظهور کاربردی و واقعی آن در تجهیزات روزمره مانند تلفن همراه باشیم. اصلی ترین نکته ای که موجب شده هوش مصنوعی به تجهیزاتی مانند تلفن همراه هم راه پیدا کنند نسل جدید پردازنده های تلفن های همراه و تجهیزات موبایل است.

پردازنده جدید هوآوی یعنی Kirin 970 با طراحی جدید و انقلابی خود توانمندی های جدیدی را به گوشی های آینده که اولین نمونه آنها با نام Mate 10 در دوشنبه معرفی خواهد شد وارد خواهد کرد. این پردازنده از سه بخش: CPU با ۸ هسته، GPU با ۱۲ هسته و یک بخش جدا برای اولین بار با نام NPU یا Neural Processing unit برای پردازش های مرتبط با هوش مصنوعی بر مبنای دانش شبکه های عصبی بهره می برد و تجربه کاربری متفاوتی در اختیار کاربران قرار می دهد. با توجه به این پیشرفت ها، گوشی های نسل آینده که مبدع آنها در این حوزه Mate 10 است می توانند نیازهای کاربران را بفهمند، پیش بینی کنند و بر مبنای آن اطلاعات و خدمات مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار دهند.

گوشی جدید هواوی با نمایشگر منحنی نیمه دوم ۲۰۱۶ معرفی خواهد شد

 

گوشی HUAWEI Mate 10 اولین گوشی نسل آینده دوشنبه رونمایی می شود

 

NPU طراحی شده در Kirin 970 بر روی فعالیت های مرتبط با هوش مصنوعی متمرکز خواهد بود و با امکان ارتباط همزمان با حافظه ابری و پردازش هوش مصنوعی در گوشی امکان محاسبات پر سرعتی را در این حوزه در اختیار کاربران قرار می دهد. هوآوی با بهره گیری همزمان از دو بحث هوش مصنوعی فضای ابری (Cloud AI) و هوش مصنوعی در خود دستگاه (On-Device AI) و تلفیق این دو با هم خدماتی سریع و کاملاً شخصی سازی شده در گوشی Mate 10 در اختیار کاربران قرار می دهد.

به کارگیری چنین تکنولوژی پیشرفته ای در حوزه تلفن همراه موجب می شود که گوشی های برخوردار از هوش مصنوعی توانمندی هایی را در اختیار کاربران قرار دهند که مشابه آنها قبلاً وجود نداشته است. به دلیل ماهیت این تکنولوژی این قابلیت ها محدودیتی نداشته و برعکس هر روز هم توسعه بیشتری به تک تک اجزای سخت افزاری و نرم افزاری تلفن همراه  می یابند.

نمونه ای از این پیشرفت ها که در نسل آینده گوشی های برخوردار از هوش مصنوعی می بینیم مثلاً در حوزه دوربین و ثبت تصاویر در آنها خواهد بود. بنا به اطلاعات منتشر شده در ارتباط با گوشی Mate 10  که در مونیخ روز دوشنبه به جهانیان معرفی می شود، دوربین آن دارای قابلیت هایی است که تاکنون نمونه آنها در گوشی های نسل قبل دیده نشده است. دوربین این گوشی علاوه بر اینکه قادر است مانند دوربین گوشی های پرچم دارد سایر برندها بنا به نور محیط و ویژگی های محیطی بهبودهایی در کیفیت عکس ایجاد کند، می تواند ماهیت سوژه ها را تشخیص دهد. این به این معناست که دوربین Mate 10 با بهره گیری از هوش مصنوعی در این گوشی متوجه می شود که سوژه روبروی لنز آن مثلاً حیوان یا منظره و یا گل و گیاه است. در واقع همانطور که ما با دیدن یک شیء ماهیت آن را متوجه می شویم، گوشی ما نیز از این پس به این سطح از هوشمندی انسانی خواهد رسید و بنا به آن قادر است خدماتی سریع تر و مفیدتر در هنگام عکاسی به کاربران خود ارائه کند.

جنگ تلفن‌های همراه: هواوی Mate 10 در برابر گلکسی نوت ۸

مزایای هوش مصنوعی در خود دستگاه (On-Device AI) با NPU به کار گرفته شده در Kirin 970 بسیار زیاد است و در آینده نزدیک مسیر فناوری های به کار گرفته شده در گوشی های هوشمند را عوض خواهد کرد. حال باید تا دوشنبه منتظر بود و دید Huawei Mate 10 از چه قابلیت های دیگری برخوردار خواهد بود که نمونه آنها در رقبای آن وجود ندارد.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی