اخبار

BOE تامین کننده نمایشگر موبایل اولد ال جی می شود

ال جی اگرچه تاکنون نمایشگرهای متعددی را تولید کرده اما در نظر دارد تامین بخشی از نمایشگر اولد تلفن همراه خود را با کمک شرکت چینی BOE عملی سازد. شرکت های کره ای الی جی و سامسونگ، امروز سردمداران تولید پنل های باکیفیت OLED در اندازه ها و کاربردهای مختلف هستند. تا مدتی پیش این دوشرکت شانه به شانه هم در حال رقابت در این موضوع بودند، اما در سال های اخیر ال جی با تغییر سیاست های خود، کمی از سامسونگ در بازار پنل های گوشی های هوشمند عقب افتاده است. این موضوع از آن جایی نشات پیدا کرده است که ال جی در ماه های اخیر بر روی پنل نمایشگرهای بزرگ متمرکز شد و سامسونگ نیز بیشترین تمرکز خود را بر روی تولید صفحه نمایش‌های OLED کوچک و منعطف برای گوشی ‌های هوشمند قرار داد، به همین جهت کار کمی برای ال جی سخت شد، تا جایی که این شرکت تصمیم گرفته است که پنل های موردنیاز خود را از شرکت چینی BOE تامین کند.

شاید شما نیز اطلاع داشته باشید که تا مدتی پیش، ال جی سهمی 30 درصدی از نمایشگرهای OLED استفاده شده بر روی گوشی های هوشمند داشت که اخیرا با تغییر سیاست های خود با افتی قابل توجه به میزان 10 درصد روبرو شده و تنها 20 درصد از بازار را در اختیار دارد. از طرفی، هواوی به عنوان دومین شرکت بزرگ تولیدکننده گوشی های هوشمند که نمایشگرهای مورد نیاز خود را از ال جی تامین می کرد، اکنون برای تهیه این پنل ‌ها با شرکت BOE قرارداد بسته است. حال به نظر می رسد که ال جی نیز رویه ای مشابه با هواوی را در پیش گرفته و تصمیم دارد که با این شرکت چینی در حوزه نمایشکر همکاری کند. با شروع خرید ال جی از BOE، می توان گفت که این شرکت چینی حالا بزرگترین تولیدکننده پنل‌های LCD تلویزیون و مانیتور است.

این مشکلات همگی از آن جایی شروع شد که شرکت کره ای ال جی با داشتن هزینه های سنگین بر روی بخش گوشی های هوشمند نتوانست که درامد کافی را بدست آورد، به همین جهت مدیران این شرکت به دنبال کاهش هزینه های این بخش، تصمیم گرفتن که روند تولید نمایشگر را به خرید نمایشگر تغییر دهند. البته علاوه بر این موضوع، ال جی خط تولید گوشی های هوشمند را از نیز کره به ویتنام منتقل می کند تا قدم دوم را نیز همزمان با قدم اول برداشته باشد. اگر چه استراتژی های اشتباه باعث شده است که این شرکت در زمینه تولید صفحه نمایش های OLED، با کاهش قابل توجهی روبرو شود، اما هنوز هم این غول کره ای قدرت برتر نمایشگرهای بزرگ OLED برای مانیتورها و تلویزیون ها است.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟