نمایشگر دوگانه، فناوری مفید یا هزینه اضافه؟

81
۱۲ آذر ۱۳۹۷
نمایشگر دوگانه، فناوری مفید یا هزینه اضافه؟

مفهوم تلفن همراه هوشمند در طول حیات خود با تغییراتی بنیادین همراه بوده است و رویکردهای متفاوتی برای این محصولات به ثبت رسیده است که آخرین مورد از این رویکردها را باید استفاده از نمایشگر دوگانه دانست. با این وجود هنوز بر سر این که این فرایند مفید است یا به ضرر کاربر تمام خواهد شد، مجادله زیادی وجود دارد و هنوز مشخص نیست که این فناوری تا چه اندازه ضروری است. با موبایلستان همراه باشید.

مطالب مرتبط

در این میان نکته بسیار مهم این است که خواسته کاربران و خواسته سازندگان عموما یکسان نیست و به همین دلیل نیز استفاده مناسب از یک فناوری ممکن است بدون درخواست کاربر باشد و تنها منافع سازنده در آن تامین گردد. با این تفاسیر نمایشگر دوگانه در کدام رده قرار خواهد داشت؟ آیا نمایشگر دوگانه واقعا خواست کاربران بوده است یا اینکه سازندگان محصولات هوشمند بازار قصد دارند تا به زور فرد را به سمت این بازار انتقال بدهند؟

در همین راستا نیز سایت جی اس ام آرنا به عنوان یکی از معتبرترین منابع خبری تلفن همراه به سراغ انجام یک نظرسنجی رفته است. در این نظرسنجی کاربران با سوالی مطرح شده بودند که مربوط به نمایشگر دوگانه بود. پاسخ قابل انتخاب در قالب چهار گزینه زیر در نظر گرفته شده بود:

برنامه هوشمندانه نوکیا برای بازگشت به بازار تلفن‌های همراه

نمایشگر دوگانه عالی است

همراه تاشو ایده بهتری است

نمایشگر کوچک هم کافی خواهد بود

دست از گران کردن تلفن همراه بردارید

نمایشگر دوگانه، فناوری مفید یا هزینه اضافه؟

نتیجه به دست آمده از این نظر سنجی نشان دهنده این است که نزدیک به 60 درصد از کل شرکت کنندگان با گزینه چهارم موافقند و معتقدند که فناوری خاصی که تلفن همراه را گران کرده است، باید در اولویت اصلی قرار نداشته باشد و فرایند گرانی تلفن همراه نباید بیش از این ادامه داشته باشد. از سوی دیگر 20 درصد از کاربران معتقدند که این فناوری بسیار هیجان انگیز است و نزدیک به 15 درصد کاربران نیز با همراه تاشو موافق هستند. کمترین رای ارائه شده به نمایشگرهای کوچک اختصاص دارد که نشان دهنده عدم محبوبیت این نوع نمایشگر است. نظر شما در این باره چیست؟


بیشتر بخوانید

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی