Edge مایکروسافت فقط پنج درصد بازار جهانی مرورگرها را در اختیار دارد

22 خرداد 1395

سهم Internet Explorer مایکروسافت از بازر جهانی مرورگرهای اینترنتی کاهش سالانه ۲۰ درصدی را تجربه می‌کند و در آخرین گزارش‌های رسمی گفته شده است که این مرورگر قدیمی بخش اندکی از بازار جهانی را در اختیار دارد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، شرکت مایکروسافت به توسعه مرورگر اینترنتی IE پایان داده است و هراه با سیستم عامل ویندوز ۱۰ مرورگر جدیدی را با نام Edge به کاربران ارایه کرده است.

با این وجود بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده گفته می‌شود که Edge مایکروسافت این ماه تنها ۴.۹۹ درصد از بازار جهانی مرورگرهای اینترنتی را در اختیار داشته است و در مقابل سهم مرورگر IE از بازار جهانی به ۳۸.۷ درصد رسیده است که این رقم نسبت به سهم IE در مدت مشابه سال قبل کاهش ۲۱.۴۴ درصدی را نشان می‌دهد.

باید گفت که این اتفاق فقط یک کاهش سهم محسوب نمی‌شود و در عوض یک سقوط بزرگ برای مرورگر محبوب مایکروسافت است. شرکت مایکروسافت سال گذشته ۵۵.۱۷ درصد از بازار جهانی مرورگرهای اینترنتی را در اختیار داشت.

گوگل هم‌اکنون صاحب محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی جهان است و Chrome آن ۴۵.۶۳ درصد از بازار را در اختیار گرفته است که این رقم نسبت به سهم ۲۶.۳۷ درصدی آن در مدت مشابه سال قبل رشد ۱۹.۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین گفته شد که مرورگر Opera که شرکت‌ توسعه‌دهنده آن در حال واگذاری به یک کنسرسیوم چینی است، تنها ۱.۳۷ درصد از بازار جهانی مرورگرها را در اختیار دارد.

منبع : ایتنا

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی