اخبار

Good Lock رابط کاربری رسمی سامسونگ به عنوان جایگزینی برای تاچ ویز

Good Lock نام رابط کاربری جدید سامسونگ است که می‌تواند به عنوان جایگزینی برای TouchWiz استفاده شود. این شرکت، رابط کاربری جدید را رابط کاربری حرفه‌ای سیستمی سامسونگ می‌نامد. همان طور که از نام این اپلیکیشن بر می‌آید، این رابط کاربری تغییراتی در ظاهر بخش‌های مختلف ایجاد می‌کند.

رابط کاربری همیشگی سامسونگ برای گوشی‌های اندرویدی، تاچ‌ویز بوده که در گذر زمان دست‌خوش تغییرات زیادی نیز شده است و البته در اکثر مواقع مورد نقد کارشناسان و کاربران بوده است. اما این شرکت برای پرچمداران جدید خود یک رابط کاربری جایگزین با نام Good Lock نیز فراهم کرده است که با شخصی‌سازی ظاهر صفحه‌ی قفل، رابط کاربری را بهبود می‌بخشد.

Good Lock رامی‌توان به عنوان یک اپلیکیشن جانبی بر روی گوشی‌های پرچمدار سامسونگ یعنی گلکسی اس ۷، گلکسی اس ۷ اج، گلکسی نوت ۵ و گلکسی اس ۶ اجرا کرد. همان طور که از نام این اپلیکیشن مشخص است، وظیفه‌ی اصلی آن تغییر در ظاهر صفحه‌ی قفل گوشی است اما امکانات دیگری نیز مانند تغییر ظاهر قسمت برنامه‌های اخیر، تغییر نوار وظیفه و تغییر ظاهر سیستم اعلان‌ها نیز در این اپلیکیشن گنجانده شده است.

کاربران با استفاده از گودلاک می‌توانند ویجت‌های مورد علاقه‌ی خود را در صفحه‌ی قفل اضافه کنند و یا اپلیکیشن‌های پرکاربرد را در نوار پایینی آن جانمایی کنند. بخش جالب دیگر، نمایش اعلان‌ها است که کاربر می‌تواند آنها را در پوشه‌های مخصوص دسته‌بندی کند. قابلیت دیگری که در بخش اعلان‌ها وجود دارد، قابلیت ذخیره برای مطالعه‌ی بعدی است که با سوایپ کردن اعلان از سمت چپ به راست اتفاق می‌افتد. البته کاربر می‌تواند با سوایپ به سمت چپ به طور کلی اعلان یا نوتیفیکیشن را نادیده بگیرد.

صفحه‌ی برنامه‌های اخیر نیز در این رابط کاربری تغییر کرده و بر خلاف اندروید خالص یا TouchWiz، خبری از پیش‌نمایش اپلیکیشن در این صفحه نیست و تنها آیکون اپلیکیشن‌ها نمایان است. در پایین این صفحه نیز نواری برای قرار دادن اپلیکیشن‌های پرکاربرد وجود دارد.در مورد طراحی ظاهری این رابط کاربری می‌توان گفت که هنوز به بلوغ نرسیده و رنگ‌های استفاده شده در آن همان رنگ‌های پیش‌فرض اندروید هستند که ممکن است برای همه‌ی کاربران جذاب نباشند.

 

منبع : زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا