اخبار

بحران امنیتی در واتس اپ

به‌نظر می‌رسد که خوانندگان موبایلستان نباید چندان از امنیت صد درصد واتس اپ مطمئن باشند زیرا به‌تازگی مشخص شده است که نسخه پشتیبان داده‌های واتس اپ روی سیستم ابری گوگل درایو، به‌صورت رمزنگاری نشده نگهداری می‌شوند.

مطالب مرتبط

واتس‌اپ از چندی پیش رمزگذاری پایان به پایان را موردنظر قرار داده است. این فناوری اطمینان حاصل می‌کند که پیام‌های ردوبدل شده در این نرم‌افزار تنها به‌واسطه دریافت‌کننده و ارسال‌کننده خوانده می‌شود. این نوع از رمزگذاری هنوز هم برای تمامی مواردی که از طریق این نرم‌افزار ارسال می‌شوند در دسترس است و تنها مختص پیام‌های ذخیره‌شده در گوگل درایو نیست. مسلم است که تهیه پشتیبان از اطلاعات واتس‌اپ بر روی سرورهای گوگل به‌صورت کاملا اختیاری است. البته اخطاری به شما هشدار می‌دهد که اطلاعاتتان درزمانی که در سرویس ابری ذخیره می‌شود، رمزگذاری نخواهد شد.

بحران امنیتی در واتس اپ

درحالی‌که گوگل فایل ها را از جانب سرورها رمزگذاری می‌کند، کلیدهای رمزگشایی اطلاعات را نیز کنترل کرده و می‌تواند آن‌ها را در اختیار مقامات مجری قانون بگذارد. در ابتدای ماه اوت، گوگل اعلام کرد که پشتیبان‌های واتس‌اپی که از آخرین به‌روزرسانی آن‌ها بیش از یک سال می‌گذرد از 12 نوامبر به‌صورت خودکار از حافظه گوگل درایو پاک می‌شوند. این شامل پیام‌های متنی، تصاویر و ویدیوها بود. به‌این‌ترتیب اگر موردی دارید که نیازمند دسترسی به آن هستید در این نرم‌افزار پیام‌رسان به آدرس Settings > Chats > Chat backup رفته و پشتیبان خود را به‌روز کنید.

برنامه واتس اپ به زودی از ویدیوهایی با فرمت GIF پشتیبانی می‌کند

کاربران واتس‌اپ بر روی iOS شامل این تغییرات نخواهند بود زیرا فیس‌بوک در حال حاضر در طی قراردادی با اپل تمامی اطلاعات واتس‌اپ افراد را بر روی  iCloud ذخیره می‌کند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟