• خانه
  • اخبار
  • شرکت IHS می خواهد تا سال ۲۰۱۷ گوشی منعطف بسازد

شرکت IHS می خواهد تا سال ۲۰۱۷ گوشی منعطف بسازد

آنطور که معلوم است به احتمال زیاد انقلاب بعدی صنعت موبایل، عرضه‌ی گوشی‌هایی‌ست که دارای صفحه‌ی منعطف هستند. این یک قدم انقلابی در صنعت موبایل است که بعد از استفاده‌ی لبه‌ های منحنی در گلکسی S6 Edge برداشته خواهد شد. همانطور که در مقدمه گفتیم، سامسونگ اعلام کرده است که می‌خواهد اواخر سال میلادی ۲۰۱۶ اولین گوشی منعطف جهان که در حال حاضر Project Valley نام دارد را معرفی کند. اما بعضی از تحلیلگران می‌گویند که چنین اتفاقی حداقل تا پایان سال ۲۰۱۶ رخ نخواهد داد.

کوین وانگ، مدیر تحقیقات شرکت معتبر IHS به تازگی پستی در Weibo منتشر کرده که و گفته با اینکه سازندگان صفحات نمایشگر پیشرفت زیادی در ساخت صفحه های منعطف داشته اند اما به نظر نمی‌رسد که یک نمونه‌ی تجاری از چنین پنل‌هایی تا اوایل سال آینده‌ی میلادی آماده برای فروش شود.

وانگ گفته که سازندگان صفحات در حال حاضر می‌توانند صفحات منعطفی بسازند که می‌تواند به شعاع ۳ میلی‌متر خم شود. با این حساب پنل‌های منعطف می‌توانند به راحتی تا نصف خم شده و هیچگونه آسیبی نبینند. برای مقایسه، گوشی ال‌جی جی ۴ دارای صفحه ای‌ست که یک انعطاف عمودی به شعاع ۳۰۰۰ میلی‌متر دارد. ال‌جی جی فلکس نیز  دارای انعطاف عمودی به شعاع ۷۰۰ میلی‌متر است.البته این در حالی‌ست که لبه‌های گلکسی S6 Edge انغطافی به شعاع ۷ میلی‌متر داشته و گلکسی Round نیز به شعاع ۴۰۰ میلی‌متر انعطاف دارد.

در ادامه می‌توانید نموداری مشاهده کنید که رابطه‌ی انحنای صفحات نمایشگر را بهتر توضیح می‌دهد.

گوشی منعطف

تنها موضوعی که باقیمانده این است که صبر کنیم و ببینیم آیا ال‌جی و سامسونگ می‌توانند با عرضه‌ی یک گوشی منعطف خلاف گفته های وانگ را اثبات کنند یا خیر. نظر شما چیست؟ آیا چنین اتفاقی خواهد افتاد؟

منبع: Phonearena

مطلب پیشنهادی