اخبار

بررسی قطعه به قطعه آیفون 10s مکس و 20 دلار هزینه تولید بیشتر

مسلما برای شما خوانندگان موبایلستان نیز  این سوال پیش‌آمده است که یک آیفون برای شرکت اپل چه هزینه‌ای دارد و در حقیقت با توجه به رونمایی از محصولات جدی این شرکت باید بگوییم که آیفون 10s مکس چقدر برای اپل هزینه دارد؟ پاسخ به این سوال توسط یک مرکز بررسی سخت‌افزاری محصولات دیجیتالی مشخص شده است.

مطالب مرتبط

این شرکت که  مرکز اطلاعاتی IHS نام دارد، پیش از این با عرضه شده آیفون 10 به سراغ بررسی این دستگاه رفته و مشخص ساخته بود که هزینه تولید هر دستگاه از این سری برای شرکت اپل برابر با 370 دلار و 25 سنت بوده است. این هزینه تنها شامل سخت‌افزار دستگاه بوده و مسلما هزینه تولید و نرم‌افزار به آن افزوده می‌شود.

بررسی قطعه به قطعه آیفون 10s مکس و 20 دلار هزینه تولید بیشتر

حال این مرکز به سراغ بررسی مشابهی برای آیفون 10s مکس رفته است و نتیجه به‌دست‌آمده نشان دهنده این است که علیرغم تفاوت قیمت بسیار زیاد بین آیفون 10 و آیفون 10s مکس، این دو دستگاه از نظر هزینه سخت‌افزاری تقریبا 20 دلار تفاوت دارند.

در حقیقت این اطلاعات نشان دهنده آن هستند که تمام سخت‌افزار به کار گرفته شده در تولید آیفون 10s مکس برای اپل رقم 390 دلار و 25 سنت تمام می‌شود که عملا تفاوت چندانی با نسخه پیشین این محصول ندارد. با این وجود نکته مهم این است که آیا این تغییر قیمت برای کاربران اپل منطقی به نظر می‌رسد یا خیر؟

دکمه هوم احتمالا در آیفون ۲۰۱۷ حذف خواهد شد!

همچنین با توجه به طرح تعویض آیفون 10 با آیفون 10s مکس با پرداخت رقم 600 دلار نیز توسط این شرکت ارائه شده است که با توجه به شرایط قیمت‌گذاری محصولات اپل می‌توان آن را منطقی دانست ولی از دیدگاه کسانی که طرفدار اپل نیستند، پرداخت چنین رقمی و تحویل دادن یکی از گران‌ترین محصولات جهان برای دریافت محصول جدید، به هیچ عنوان با عقل جور در‌نمی‌آید. نظر شما دراین‌باره چیست و فکر می‌کنید که خریدن آیفون 10s مکس به‌صرفه است یا خیر؟


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟