اخبار

پتنت گوشی هوشمند تاشدنی توسط ال جی به ثبت رسید

شرکت ال جی سعی داشته هر سال نسل جدیدی از محصولات خود را در بازار عرضه کند. محصولاتی که از مشخصات بزرگی بهره می برند و مدل های قابل توجهی هستند که نظر هر فردی را به خود جلب می سازند.

شرکت کره ای ال جی اقدام به ثبت کردن پتنت 10254863 مرکز ثبت پتنت آمریکا به نام خودش کرده است. در جزئیات مربوط به این پتنت ثبت شده اطلاعاتی درباره طرح یک گوشی تاشدنی دیده می شود که نمایانگر یک چشم انداز روشن برای اینگونه طراحی به حساب می آید. در این پتنت گوشی هوشمندی با صفحه نمایش کاملا شفاف دیده می شود. اما نکته جالب توجه آن است که پتنت ال جی در سال 2015 برای هیئت بازبینی ارسال شده است! این نکته نشان می دهد که کره ای ها از سال قبل راه تولید گوشی های هوشمند تاشدنی را آغاز کرده اند. علاوه بر این عجیب، جذاب و بلندپروازه بودن این طرح کاملا واضح است.

با بررسی کردن ایده های اصلی پتنت ال جی درمیابیم که این طرح یک گوشی را نشان می دهد که کاربر می تواند بر روی میزان شفافیت نیمی از آن تسلط کامل داشته باشد. اما نیم دیگر دستگاه به قسمت های شفاف و غیرشفاف تقسیم می شوند. درست مثل پتنت های دیگر برای این ایده نیز هیچ توضیح اضاقی درج نشده و فق به نحوه طراحی و ساخت این اشاراتی شده است. باید دید که با پیشروی در زمان تولید این محصول به چه صورتی پیش خواهد رفت.

ال جی در ماه های اخیر استراتژی خاصی را پیش گرفته است. از طرفی این شرکت در ابتدای سال بیان کرد که هنوز زمان زیادی برای ارائه گوشی های تاشدنی لازم است و از طرفی نیز بر روی طرحی موسوم به صفحه نمایش دوم کار می کند که قرار است به صورت یک لوازم جانبی عرضه شود که احتمالا در هنگام عرضه پرچمدار جدید ال جی با آن نیز آشنا خواهیم شد. البته که عدم ورود فعلی این شرکت به پروسه تولید زیاد هم غیر منطقی به نظر نمیرسد. چرا که اخیرا شرکت های هواوی و سامسونگ گوشی های تاشدنی خود را با مدل های میت ایکس و گلکسی فولد راهی بازار کرده اند که هر دویشان قیمت بالای 2 هزار دلاری را بر روی خودشان می بینند.

ال جی در این لحظه از زمان به فناوری های لازم برای تولید این نوع گوشی ها رسیده است. از این رو از مدت ها پیش شرکت ثانویه ال جی دیسپلی با شرکت مادر ال جی الکترونیکس همکاری های نزدیکی را آغاز کرده اند تا در صورت پیاده سازی ایده های این چنین و تصمیم مدیران برای ورود به بازار گوشی های هوشمند تاشدنی هیچ مشکلی در زمینه تامین صفحه نمایش های تاشونده و حتی لوله ای وجود نداشته باشد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا