MIUI 9

MIUI 9 توسط شیائومی معرفی شد

امروز نسخه جدید رابط کاربری گوشی های شیائومی  به نام MIUI 9 توسط این شرکت چینی رونایی شد. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این نسخه از می‌یو‌آی می‌توان به یک دستیار مجازی هوشمند، بخش جستجوی تصاویر و یک اپلیکیشن لانچر هوشمند اشاره کرد. شیائومی در MIUI 9 تلاش کرده است این رابط کاربری، به سطح رابط کاربری سفارشی‌ شرکت‌های رقیب برسد.

همچنین قابلیت جست و جو می تواند عکس ها را به صورت تگ بیس و همچنین موقعیت مکانی جست و جو و دسته بندی کند. در کنار این ویژگی جدید، شیائومی حالا یک دستیار هوشمند را به رابط کاربری انحصاری خود اضافه کرده است که با استفاده از آن هم می‌توانید تصاویر را همانند قابلیت جستجوی تصاویر بر اساس موارد مختلف دسته‌بندی کنید. البته این دستیار هوشمند می‌تواند علاوه بر تصاویر، در فایل‌ها و متن‌ها نیز به جستجوی آیتم‌های مورد نظر شما بپردازد. در نهایت سومین قابلیت مهم MIUI 9یک لانچر هوشمند است که می‌تواند بر اساس محتوای موجود در صفحات مختلف، اپلیکیشن‌های مرتبط را در اختیار کاربر قرار دهد.

بزرگترین تغییری که در این نسخه از MIUI به چشم می آید حذف بسیاری از بکگراند پروسس ها و سریعتر کردن این رابط کاربری است. همچنین یک سیستم مدیریت فایل جدید به می‌یو‌آی اضافه شده و مدیریت فایل‌های کش نیز در آن بهبود یافته است. از دیگر تغییرات اعمال‌شده در MIUI 9 می‌توان به اختصاص داینامیک منابع سیستمی و یک سری تغییرات جزئی دیگر در عملکرد این رابط کاربری اشاره کرد.

به نظر می رسد که شیائومی قصد دارد رابط کاربری خود را به عنوان رقیب سرسخت اندرویدی گوگل معرفی کند. با توجه به اینکه رابط کاربری MIUI 9 یکی از سنگین‌ترین توزیع‌های سفارشی‌ اندروید با بیشترین امکانات محسوب می‌شود، اعمال تغییرات جدیدی که در این نوشته به آن‌ها اشاره شد، یک گام مثبت در جهت بهبود برای شیائومی است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

مطلب پیشنهادی