• خانه
  • برنامه و بازی
  • بازی مریم و ارتباط با ارواح و شیاطین پنهان٬ تهدید روانی و تشویق به خودکشی
بازی مریم

بازی مریم و ارتباط با ارواح و شیاطین پنهان٬ تهدید روانی و تشویق به خودکشی

بازی مریم یک بازی ترسناک است که برای سیستم عامل‌های اندروید و ios طراحی شده است. اما این بازی مانند سایر بازی‌های ترسناکی که در اپ‌استور و گوگل پلی مشاهده می‌کنید٬ نیست. افرادی که تا مراحل پایانی این بازی را پیش رفته‌اند٬ شدیدا تمایل به خودکشی و پایان دادن به زندگی خود را دارند. اما چه چیزی سبب بروز این مشکل در گیمرها می‌شود؟ با موبایلستان همراه باشید.

حدودا از می 2018 (اردیبهشت 97) شاهد رواج یافتن یک بازی برای کاربران گوشی‌های هوشمند هستیم. یک بازی که برای سیستم‌ عامل‌های اندروید و  ios براحتی قابل دسترس است و به سادگی می‌توان این بازی را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کرد.
پس از بازی جنجال نهنگ آبی٬ بازی مریم با ژانر ترسناک به سرعت توانست طرفداران خود را جذب نماید اما این بازی مانند بازی نهنگ آبی از کاربر نمی‌خواهد به خود یا اطرافیانش صدمه بزند بلکه با هدف قرار دادن روح و روان کاربر قصد آسیب رساندن به وی را دارد. اخیرا فردی پس از انجام بازی مریم در ترکیه خودکشی کرده است. اما این بازی ترسناک چگونه کاربرانش را می‌آزارد؟

بازی مریم

بازی مریم به چه صورتی است؟

بازی مریم را به دو زبان عربی و انگلیسی می‌توان تهیه کرد. سازنده‌ی بازی یک شهروند عربستان سعودی به نام سلمان الحربی است. بازی مریم برخلاف بازی نهنگ آبی٬ سیر داستانی جالبی دارد. در تمام طول بازی کاربر متحمل شنیدن صداهای ترسناکی است که تاثیر مستقیمی بر روی روان وی دارد. این بازی مراحل زیادی ندارد بطوری که می‌توان با بازی مداوم آن را در طول چند روز به پایان رساند اما سازنده‌ی بازی راهکار هوشمندانه‌ای برای آن در نظر گرفته است؛ اگر کاربر 24 ساعت به سراغ بازی نرود باید تمامی مراحل طی شده را دوباره بگذراند.
در ابندا برای وارد شدن به محیط بازی٬ کاربر باید اطلاعاتی نظیر شماره گوشی٬ دسترسی به شبکه‌های مجازی مانند فیسبوک و واتس‌اپ و دیگر دسترسی ها در گوشی خود را به سرور بدهد. با وارد کردن اطلاعات اشتباه شاید بتوان وارد محیط بازی شد اما به هرحال شما ناخواسته اجازه دسترسی به محیط گوشی خود را به بازی می‌دهید که سرانجام گریبانگیر شما خواهد شد.

بازی مریم

شروع بازی مریم و آغاز حوادث شبانه

داستان بازی مریم در واقع روایت کننده داستان دختر 9 ساله‌ی جنگ‌زده‌ای است که راهش را در جنگلی تاریک گم کرده است و از کاربر می‌خواهد او را به خانه‌اش برساند. در تمام قسمت‌های بازی شاهد حضور ارواح سرگردان و موجودات ترسناکی هستیم که بنابر تصورات کاربران جن‌ها و شیاطین هستند. محیط بازی بسیار تاریک و مملوء از سایه‌های متحرکی است که با صداهای ترسناک همراه هستند. طی این بازی اتفاقات بسیار وحشتناکی رخ می‌دهد و کاراکتر بازی که بیشتر در ارتباط با ارواح سرگردان و اجنه است٬ سبب ایجاد ترس و دلهره در کاربر می‌شود.

همانطور که گفتیم محیط بازی بسیار ترسناک و تاریک است و زمانی که چشم کاربر به محیط بازی عادت می‌کند٬ در تاریکی شب دچار توهم می‌شود که کاراکتر بازی یا سایه‌ها و اجنه برای او کمین کرده‌اند و به او خیره شده‌اند. اما ماجرای این بازی به همین توهمات ختم نمی‌شود. این بازی با اطلاعاتی که از کاربر گرفته است و دسترسی‌هایی که به محیط گوشی دارد٬ پس از نیمه شب با او تماس میگیرد و وی را تهدید می‌کند. گاهی این تماس‌ها شامل صداهای ترسناکی است که در طول بازی برای کاربر پخش می‌شدند. صداهای ترسناکی که تکرار می‌کنند: ما هنوز با تو کار داریم…
از مزاحمت‌ها و تهدیدهای این شماره‌های ناشناس حتی با بلاک کردن هم نمی‌توان در امان ماند زیرا تعداد این شماره‌ها زیاد است و هر شب دقیقا ساعت 3 با کاربر تماس می‌گیرند. صداهای جیغ و فریاد یا گاهی پچ‌پچ‌های مرموز و در نهایت جمله‌ی “ما هنوز با تو کار داریم…” هر شب و هر شب ادامه دارند و کاربر را مجاب می‌کنند که ناخواسته با ارواح و شیاطین ارتباط پیدا کرده است یا به اصطلاح جن زده شده است. این صدا در اصل صدای یک ربات است که می‌تواند به زبان‌های مختلف صحبت کند اما تاثیر بسیار بدی را بر ذهن کاربران مخصوصا بازیکن‌های نوجوان و کم سن و سال می‌گذارد. شیوه‌ی این بازی در ایجاد ترس و دلهره مانند بازی مومو است و کاربر را با تهدیدهای روانی آزار می‌دهد.

بازی مریم

نوجوان 12 ساله در کشور ترکیه که خود را به دار آویخته است٬ خود گویای تاثیر وحشتناک این بازی بر روح و روان بازیکنان است. توصیه موبایلستان به خواننده‌های عزیز اینست که از انجام بازی‌های این چنینی دوری کنند و زمانی که می‌خواهند یک بازی جدید نصب و بازی کنند اطلاعات کاربری و اجازه‌ی دسترسی‌ به محیط گوشی را برای این این گونه بازی‌ها صادر نکنند.
والدین عزیز نیز  نظارت بیشتری بر فعالیت‌های فرزندان خود در فضای مجازی داشته باشند تا با اتفاقات ناگواری از این دست مواجه نشوند.


بیشتر بخوانید:

مطلب پیشنهادی