اپل برای خرید سرویس موسیقی Tidal باید ۵۰۰ میلیون دلار بپردازد

14 تیر 1395

به نظر می‌رسد کمپانی اپل قصد دارد سرویس موسیقی Tidal متعلق به Jay Z خواننده مشهور آمریکایی را خریداری کند. هرچند که هنوز هیچ‌یک از این دو طرف چنین خبری را تأیید نکرده‌اند اما یکی از تحلیلگران کمپانی Piper Jaffray می‌گوید که ارزش واقعی این سرویس چیزی حدود ۵۰۰ میلیون دلار خواهد بود.

هفته گذشته وال استریت ژورنال گزارشی را منتشر کرد که بر اساس آن اپل در حال مذاکره برای خرید سرویس موسیقی Tidal است. اینک جین مونستر تحلیلگر ارشد کمپانی Piper Jaffray می‌گوید که اپل برای خرید این سرویس باید مبلغی حدود ۵۰۰ میلیون دلار را بپردازد. این در حالی است که سال ۲۰۱۵ میلادی سال گذشته Jay Z خواننده مطرح آمریکایی برای خرید سرویس موسیقی Tidal مبلغی حدود ۹ برابر کمتر این مبلغ اعلام شده (۵۶ میلیون دلار) پرداخت کرده است. این معامله اگر بین اپل و جی زی صورت گیرد بدون شک به محبوبیت هرچه بیشتر این خواننده کمک شایانی خواهد کرد.

سرویس موسیقی Tidal

بدیهی است که اپل مدت‌ها به دنبال اضافه کردن هنرمندان معروف به اپل موزیک است و سرویس موسیقی Tidal می‌تواند یک استریمر عالی برای ارائه موسیقی‌ هنرمندان مختلف باشد. این سرویس در حال حاضر دارای ۴٫۲ میلیون مشترک است که در مقایسه با ۱۵ میلیون مشترک اپل موزیک بسیار کمتر است. اپل قصد دارد تا رقابت خود را در زمینه ارائه سرویس موسیقی با اسپوتیفای (همراه با ۳۰ میلیون مشترک پولی و ۷۰ میلیون مشترک رایگان آن) نزدیک و نزدیک‌تر کند.

این کمپانی آمریکایی سال ۲۰۱۴ میلادی مبلغ ۳ میلیارد دلار را به شرکت Beats Audio پرداخت کرده بود که لقب بزرگ‌ترین پرداختی این شرکت را نیز از آن خود کرد. در کنار کسب و کار موفق هدست‌های بیتس، اپل بیتس موزیک یک وب‌سایت استریم موسیقی را نیز راه اندازی کرده بود که در هنگام فروش آن تنها دارای ۱۱۱ هزار مشترک بود. اگر اپل قصد خرید سرویس موسیقی Tidal را داشته باشد، این می‌تواند اتحادی بزرگ بین دو قطب رپ و هیپ هاپ دنیا، Dr.Dre و Jay Z شکل دهد. اتحادی از جنس غرب سواحل رپ و شرح این سواحل که می‌تواند یک ایده خوب از سوی اپل باشد.

اپل بار دیگر از VirnetX شکست خورد و احتمالاً باید ۳۰۰ میلیون دلار خسارت بپردازد

در حال حاضر سرویس اپل موزیک به مشترکان جدید خود اجازه ۳ ماه استفاده رایگان را می‌دهد و به‌محض اتمام این سرویس شما باید یکی از پلن‌های ماهانه ۹٫۹۹ دلار (۴٫۹۹ دلار مخصوص دانش آموزان) و ۱۴٫۹۹ دلار در ماه مخصوص استفاده یک خانواده ۶ نفره را بپردازید. تعرفه استاندارد گوش دادن به موسیقی با کیفیت بسیار بالا ماهیانه ۲۰ دلار و موسیقی با کیفیت معمولی حدود ۱۰ دلار است.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی