• خانه
  • اخبار
  • تاکید رئیس جمهور بر حفاظت از حریم خصوصی توسط اپراتورها

تاکید رئیس جمهور بر حفاظت از حریم خصوصی توسط اپراتورها

رئیس جمهور طی سخنان خود، تأکید ویژه‌ای روی حفاظت از حریم خصوصی کاربران توسط اپراتورها کرد و در کنار آن، برخورد قانونی با هرگونه سواستفاده در این زمینه را نیز لازم دانست و از اپراتورها درخواست کرد تا تصمیمات اساسی و تدابیر ویژه‌ای برای این امر اتخاذ کنند.

در این جلسه که عصر شنبه، نوزدهم تیرماه به ریاست دکتر حسن روحانی برگزار شد، بر ضرورت تأمین امنیت و کنترل شبکه‌های زیرساختی و وبسایت‌های مهم تأکید ویژه‌ای صورت گرفت و بنا بر ‌این نهاده شد که مرکز ملی فضای مجازی، گزارشی در این زمینه تهیه و به شورا ارایه کند.

در ادامه این جلسه مقرر شد تا طرح تشویق و تسهیل ارایه خدمات برای حمایت از شرکت‌های فعال در توسعه شبکه‌های مجازی داخلی در جلسه آینده به شورا تقدیم شود تا بررسی‌های لازم روی آن صورت گرفته و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

رئیس جمهور ضمن این جلسه، از شورای عالی فضای مجازی تقاضا کرد تا گزارشی از چگونگی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک تهیه و در جلسه بعدی، به ایشان ارایه دهند.

در انتهای این جلسه نیز مسئولیت تسویه امور مالی و اداری دبیرخانه سابق شورای اطلاع رسانی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محول شد.

منبع KhabarOnline

مطلب پیشنهادی