فعالیت اپراتور آمریکایی AT&T در ایران

21 مهر 1395

اخیراً اخباری مبنی بر فعال شدن سیم کارت آمریکایی در ایران منتشر شده و با واکنش‌هایی همراه بود. معاون تجاری اپراتور رایتل در خصوص همکاری با اپراتور آمریکایی AT&T بیان کرد که این همکاری تنها در زمینه سرویس رومینگ بین‌ المللی است.

روزنامه نیویورک تایمز به تازگی گزارشی را منتشر کرد که در آن به توافق شرکت مخابراتی آمریکایی با یک اپراتور ایرانی اشاره کرده بود. خطوط آمریکایی تا مدتی پیش هیچ گونه سیگنالی در ایران نداشتند اما چندی پیش سخنگوی شرکت AT&T اعلام کرد که با همکاری اپراتور ایرانی، مشتریانی که دارای سیم کارت‌های آمریکایی هستند می‌توانند از خدمات مکالمه صوتی و دیتا در ایران استفاده کنند.

به گزارش نیویورک تایمز پس از توافق شرکت بوئینگ و ایرباس با ایران در ماه گذشته، توافق اپراتور آمریکایی AT&T با رایتل می‌تواند نشانه‌ای از گرم شدن روابط ایران و آمریکا باشد. این قرارداد در ماه مارس سال جاری منعقد شده و AT&T اولین شرکت آمریکایی خواهد بود که به مشترکان خود در ایران خدمات رسانی می‌کند.

 

معاون تجاری اپراتور رایتل در این خصوص می‌گوید:

مسئله آنتن دهی سیم کارت‌ های خارجی موضوع جدیدی نیست و رایتل بر مبنای سرویس رومینگ بین‌ المللی با ۸۷ کشور و ۱۲۳ اپراتور به توافق رسیده و همکاری می‌کند.

 

 

توافق با اپراتور آمریکایی تنها مختص به رومینگ بین المللی است

به گفته ساسان جباری با استفاده از سرویس رومینگ بین‌ الملل، مشترکان رایتل می‌توانند در سفر به تمامی قاره‌ها از خدمات این اپراتور استفاده کنند. وی تاکید کرد که قرارداد با اپراتور آمریکایی AT&T تنها مختص به رومینگ است که با کسب مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حاصل شده و هیچ گونه توافق دیگری مابین طرفین صورت نگرفته است.

همراهی از جنس خدمات یکپارچه، نگاهی به نرم افزار همراه من و خدمات جذاب آن

همچنین مدیرعامل اپراتور رایتل نیز در این خصوص توضیحاتی را ارائه داد. سید مجید صدری عنوان کرد که در قرارداد رومینگ تمهیداتی از جمله تهاتر ترافیک رومینگ دوطرفه طبق استانداردهای بین‌ المللی ترافیک لحاظ شده است.

 

وی در ادامه گفت:

دسترسی همیشگی به خدمات ارتباطی از اهمیت بسیاری برخوردار است و به همین دلیل تلاش کردیم که با استفاده از سرویس رومینگ بین‌ المللی و با افزایش پوشش شبکه در کشورهای خارجی امکان استفاده از خدمات رایتل را برای مشترکان خود فراهم کنیم.

 

مدیرعامل رایتل اضافه کرد که این اپراتور با ۳۰ کشور آسیایی، ۱۷ کشور آفریقایی، ۵ کشور آمریکایی، ۳۳ کشور اروپایی و ۲ کشور در اقیانوسیه قرارداد رومینگ دارد.

با استفاده از سرویس رومینگ بین‌ الملل رایتل دیگر نیازی به خرید سیم کارتهای کشور میزبان نبوده و مشترکان با استفاده از سیم کارت رایتل خود می‌توانند در کشورهای طرف قرارداد از خدمات اپراتور بهره ببرند.

مجید صدری در پایان یادآور شد که مشترکان ۱۱۳ اپراتور در ۷۷ کشور قادر به استفاده از اینترنت نسل سوم تلفن همراه (۳G) بوده و در ۱۸ کشور نیز امکان استفاده از نسل چهارم تلفن همراه (LTE) وجود دارد.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟