اخبار

گزارش: تا سال ۲۰۱۹ مایکروسافت ۱۸ درصد بازار جهانی تبلت‌ها را در اختیار خواهد داشت

اگر به خاطر داشته باشید مدیرعامل ردموندی ها ساتیا نادلا در مراسم رونمایی از نسخه نهایی ویندوز ۱۰ از هدف‌گذاری شرکت مطبوعش در عرضه بیش از یک میلیارد دستگاه مبتنی بر این سیستم‌عامل طی سه سال پیش رو سخن گفت، این در حالیست که به تازگی موسسه آماری Strategy Analytics نه تنها این امر را قابل دسترس ارزیابی کرده بلکه معتقد است که مایکروسافت تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۸ درصد بازار تبلت‌های را هم تسخیر خواهد کرد.

هرچند ارزیابی‌های صورت گرفته طی چند سال اخیر روند نزولی محبوبیت تبلت ها را با عرضه گوشی‌های غول‌پیکر (فبلت ها) نشان می‌دهند، با این حال نشانه‌هایی نیز وجود دارد که شرکت‌های سازنده این محصولات هیچ گاه قصد خالی کردن گود رقابت را ندارند.

شاید اولین اقدام رسمی مایکروسافت را در ورود به عرصه رقابت در بازار تبلت ها را بتوان عرضه ویندوز ۸ دانست که برای اجرا بر روی این محصولات به شکل قابل توجهی بهینه شده بود. در سوی دیگر تبلت‌های ویندوزی موجود در بازار به دلیل بهره‌مندی از سیستم‌عامل بسیار غنی‌تر نسبت به نمونه‌های اندرویدی قابلیت‌های بیشتری را ارائه می‌دهند. البته این امر چندان هم تعجب برانگیز نیست، زیرا تبلت‌های ویندوزی امروزی به راحتی می‌توانند اپلیکیشن هایی در سطح کلاس برنامه‌های کاربردی دسکتاپ اجرا نمایند و این همان چیزیست که می‌تواند کسب کارهای کوچک را به سوی خود جذب کند.

این موسسه آماری استراتژیک ادعا می‌کند که طی نه ماه گذشته از سال ۲۰۱۵ روند عرضه تبلت‌های ویندوزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۸ درصد رشد داشته، این در حالیست که حتی پیش‌بینی می‌شود با آمدن ویندوز ۱۰ این روند افزایش محبوبیت تبلت‌های ویندوزی ادامه پیدا کند.Strategy Analytics همچنین  امیدوار است که تا پایان سال جاری ۲۲ میلیون تبلت ویندوزی دیگر راهی بازار شود که بازهم نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟