چگونه ردیابی مکانی گوگل را “واقعا” غیرفعال کنیم؟

04 سپتامبر 2018
چگونه ردیابی مکانی گوگل را غیرفعال کنیم؟

بسیاری از کاربران موبایلستان از ردیابی مکانی گوگل استفاده می‌کنند ولی نمی‌خواهند که این ویژگی همیشه برای آنها فعال باشد. از طرفی خاموش یا غیر فعال کردن این قابلیت برای آن ها تا حدی دشوار است و به همین دلیل نیز امروز نحوه غیرفعال سازی ردیابی مکانی گوگل را به شما آموزش خواهیم داد.

مطالب مرتبط

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در هنگام تنظیم اولیه تلفن همراه هوشمندتان به گوگل فرمان “no tracking” که مربوط به عدم اجازه به گوگل برای ردیابی موقعیت مکانی‌تان است را داده باشید یا در بخش تنظیمات این قابلیت را غیرفعال کرده باشید اما هنوز موقعیت مکانی‌تان بر اساس آدرس آی پی یا دیگر شاخص‌ها برای گوگل مشخص و قابل‌ردیابی باشد. این امر به خاطر آن است که خاموش کردن قابلیت Location History اندکی دشوار است و به‌راحتی امکان‌پذیر نیست. بااین‌حال در این مقاله آموزش قدم‌به‌قدم انجام این کار آورده شده است.

چگونه ردیابی مکانی گوگل را غیرفعال کنیم؟

  1. صفحه جدیدی را در مرورگر کروم خود بازکرده و در گوشه بالا و سمت راست آن بر روی گزینه شورت کات کلیک کرده و به تنظیمات حساب کاربری گوگل خود وارد شوید.
  2. ازآنجا بر روی لینک “Your Personal info” کلیک کنید.
  3. در قسمت سمت چپ و در زیر دسته Personal info&privacy گزینه Manage your Google activity را انتخاب کنید و سپس به لینک “Go to Activity Controls” وارد شوید.
  4. گزینه “Location History” به‌احتمال‌قوی در این بخش در حالت توقف یا pause قرار دارد اما شما باید بخش “Web & App Activity” را نیز متوقف کنید.
استفاده گوگل از گوگل لنز در پیکسل ۲

به‌این‌ترتیب شما توانسته‌اید از شر ردیابی ناخواسته موقعیت مکانی‌تان به‌واسطه گوگل خلاص شوید.


بیشتر بخوانید

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی