سیستم عامل iPadOS و iOS 13.1 توسط اپل منتشر شد

همانطور که انتظار می‌رفت، کمتر از یک هفته پس از انتشار سیستم عامل iOS 13، شرکت کوپرتینویی نسخه 13.1 را منتشر کرد. نسخه‌ای که انتظار داشتیم در 30 سپتامبر منتشر شود و حال اپل تاریخ را به جلو انداخته و سیستم عامل منتشر شد!

با بروزرسانی جدید، تراشه U1 Ultra Wideband در دستگاه های جدید اپل فعال خواهد شد. این ویژگی به افراد اجازه خواهد داد تا به استفاده از دستگاه دوم آن را در صدر فهرست ایردراپ قرار دهد. همچنین اپل تصمیم گرفته تا ابزار ردیابی Apple Tag را به کار گیرد. به احتمال بسیار تراشه U1 برای یافتن موارد دارای برچسب به کار گرفته می‌شود.

سیستم عامل iOS 13.1 با ویژگی‌های مختلفی همراست. یکی از آنها تخمین زمان ورود بوده که می‌توانند در نقشه اشتراک بگذارند و فیلم هم با زمینه شفاف برای اهداف ضبط ویدئویی تغییراتی دارد. در سوی دیگر سیستم عامل تازه وارد iPadOS برای تبلت‌های اپل منتشر شد. اگرچه انتظار می رفت دیرتر از موعد منتشر شود اما اپل در انتشار آن تعویقی به وجود آورد. در این سیستم عامل صفحه کلید کوئرتی مجازی، Slide Over بهبودیافته برای مالتی تسکینگ بهتر و قابلیت تقسیم صفحه نمایش Split View وجود خواهد داشت.

اپل و انتشار سیستم عامل های جدید iPadOS و iOS 13.1

برجسته کردن بخشی از متن در سیستم عامل جدید iPad OS اپل به عنوان مرور یک متن ویژگی دیگر سیستم عامل جدید محسوب می شود. همچنین با حرکات انگشت می‌توان به برش صفحه پرداخت و آن را به اشتراک گذاشت. iPadOS همچنین شامل برخی ویژگی‌های iOS 13 می شود که باید به حالت تاریک، نسخه بهبودیافته Photos app، قابلیت ویرایش ویدئویی، ایجاد تعادل رنگ صفحه نمایش و کاهش نویز صفحه اشاره کرد.

دفاع تیم‌کوک از طراحی ناخوشایند قاب هوشمند باتری جدید اپل برای آیفون

علاوه بر این مرورگر موبایل سافاری نسخه تحت وب را بارگذاری می کند. برای بروزرسانی سیستم عامل iOS و iPad OS باید دستورالعمل Settings > General > Software update را دنبال کرده تا نه تنها آپدیت جدید را بررسی کنید، بلکه به دریافتش بپردازید.


0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟