اگزینوس 9820، مغز متفکر گلکسی اس 10

اگزینوس 9820، مغز متفکر گلکسی اس 10

شرکت سامسونگ با گلکسی اس 10 بخش مهمی از اخبار موبایلستان را به خودش اختصاص داده است و امروز خبری جدید به دست ما رسیده که نشان دهنده رونمایی از پردازنده اگزینوس 9820 در روز 14 نومابر است که قرار است تا هسته پردازشی گلکسی اس 10 باشد.

مطالب مرتبط

یکی از نکات بسیار مهم درباره اگزینوس 9820 این است که این پردازنده به یک سیستم دو هسته ای هوش مصنوعی نیز مجهز است که موجب بهبود عملکرد هوش مصنوعی روی گلکسی اس 10 شرکت سامسونگ خواهد شد.
اگزینوس 9820، مغز متفکر گلکسی اس 10
از سوی دیگر بخش اصلی تذاشه ار دو سری چهار هسته ای متشکل از ARM کورتکس A55 برای مصرف انرژی بهینه و ARM کورتکس A76 برای پردازش سنگین است و این ترکیب عملا این تراشه را به یکی از نیرومندترین موارد موجود تبدیل خواهد کرد و رقبایی مانند اپل ممکن است برای مقابله با آن نیاز به برنامه بهتری در بازار داشته باشند زیرا واحد اختصاصی هوش مصنوعی در این پردازنده رسما آن را به یکی از بهترین پردازشگرهای تاریخ تلفن همراه بدل ساخته است.
مصرف انرژی این تراشه به نسبت نسل قبلی خود به میزان 50 درصد کمتر خواهد بود و از طرف دیگر معماری 7 نانومتری اگزینوس 9820 توان و سرعت پردازش آن را 20 درصد بهتر کرده است. شایان ذکر است که پردازنده اگزینوس 9820 در سال آینده میلادی عرضه خواهد شد و 14 نوامبر تنها رونمایی آن برای اصحاب رسانه است و محصول نهایی برای تست شدن به اندکی زمان نیاز خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی