احتمال استفاده از واحد هوش مصنوعی اختصاصی بر روی گلکسی اس 10

احتمال استفاده از واحد هوش مصنوعی اختصاصی بر روی گلکسی اس 10

همان‌طور که خوانندگان عزیز وب‌سایت موبایلستان می‌دانند، امروزه استفاده از هوش مصنوعی در تلفن‌های همراه هوشمند به دلیل کاربری‌های فراوان به یک روند تبدیل شده است.درحالی‌که بسیاری از سازندگان همراه‌های هوشمند از این قابلیت برای دستیارهای هوشمند خود استفاده می‌کنند اما برخی ترجیح می‌دهند از هوش مصنوعی برای بهبود تشخیص تصاویر و گرافیک استفاده کنند.

مطالب مرتبط

البته سخت‌افزار پشتیبانی‌کننده از این قابلیت‌ها هنوز در مراحل ابتدایی تکامل خود قرار دارد اما بسیاری از تولیدکنندگان برای این‌که از سایر رقبای خود در بازی به‌کارگیری هوش مصنوعی عقب نمانند سعی دارند تا همین سخت‌افزار چندان تکامل نیافته را بر روی همراه‌های هوشمند خود بکار ببرد.

سامسونگ نیز از این قاعده مستثنا نیست و البته خود را در این راه اندکی از سایر رقبا عقب‌افتاده می‌داند. به همین ترتیب نیز این غول کره‌ای تصمیم دارد تا نسل دوم تراشه واحد پردازش عصبی خود را بر روی جدیدترین تراشه خود یعنی اگزینوس  9820 سوار کرده و این تراشه را در پرچم‌دار آینده خود که از خانواده گلکسی اس 10 است، به کار ببرد. این تراشه می‌بایست توانایی مدیریت تمامی وظایف واحد پردازش دید فعلی را نیز داشته باشد.

البته سؤالی که در این رابطه به وجود می‌آید مربوط به بازار آمریکا است که در آن کمپانی سامسونگ همراه‌های هوشمند خود را با تراشه اسنپ دراگون کوالکام ارائه می‌کند. شایان‌ذکر است که سامسونگ در این رابطه نیز تمهیداتی اندیشیده است زیرا کمپانی کوالکام سرانجام تصمیم به ساخت واحد پردازش عصبی مختص خود و راه‌اندازی آن بر روی پردازنده‌های اسنپ دراگون است.

ال‌جی V30S ThinQ با هوش مصنوعی ویژه خود در راه است

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

بیشتر بخوانید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی