• خانه
  • اخبار
  • گلکسی اس 10 به حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر مجهز خواهد بود
گلکسی اس 10

گلکسی اس 10 به حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر مجهز خواهد بود

خوانندگان موبایلستان به‌خوبی می دانند که سامسونگ برای پرچم‌دار بعدی خود برنامه‌ریزی ویژه‌ای کرده است و به‌تازگی اسرار جدیدی از گلکسی اس 10 منتشر شده است که نشان از آن دارند که تمامی مدل‌های  این محصول قرار است تا با حسگر اثر انگشت تعبیه شده در زیر نمایشگر به بازار عرضه شوند.

مطالب مرتبط

سامسونگ در ادامه برای ساخت حسگرهای اولتراسونیک در دو مدل بالا رده گلکسی اس 10 با کمپانی کوالکام همکاری‌هایی را آغاز کرده است و این در حالی است که مدل سوم این محصول از یک حسگر اثرانگشت نوری معمولی که هم‌اکنون در تلفن‌های همراه هوشمند رایج دیده می‌شود، بهره خواهد برد.

گلکسی اس 10

حسگر التراسونیک نسبت به حسگر نوری سه برابر گران‌تر است. بااین‌حال، این حسگر یک تصویر سه‌بعدی از انگشت تهیه می‌کند که امن‌تر است و درعین‌حال انعطاف‌پذیری بیش‌تری دارد و برای مثال تحت تأثیر خیسی یا روغنی بودن دست قرار نخواهد گرفت.

انتظار می‌رود که تلفن همراه هوشمند سامسونگ گلکسی اس 10 در ماه فوریه سال آینده میلادی رونمایی شده و در ماه مارس نیز به بازار عرضه شود. تحلیل گران بر این باورند که صد میلیون نسخه از تلفن‌های همراه هوشمندی که در سال آینده میلادی به بازار عرضه می‌شوند از حسگر اثرانگشت تعبیه‌شده در زیر صفحه‌نمایش بهره‌مند هستند. همین امر به‌وضوح نشان‌دهنده دوره گذار از حسگرهای قدیمی و رفتن به‌سوی فناوری‌های جدید است.

البته هنوز دقت این حسگرها و همچنین نقاط ضعف و قوت آن‌ها به‌صورت تجربی و از سوی کاربران روزانه تلفن‌های همراه هوشمند مورد آزمون قرار نگرفته است و تا زمان عرضه نهایی این محصولات نمی‌توان به‌طورقطع در رابطه با مفید بودن این سری از حسگرها صحبت کرد. علاوه بر این، در هر فناوری جدید نقص‌هایی وجود دارد که تنها با استفاده انبوه کاربران می‌توان به آن‌ها رسید و مرتفع کردن این نقص‌ها ممکن است اندکی زمان‌بر باشد.

درز تصاویر رندر شده گلکسی نوت 10 سامسونگ

 


بیشتر بخوانید

مطلب پیشنهادی