معرفی گوشی هوشمند بدون حاشیه؛ پتنت جدید هواوی

31 خرداد 1397
بدون حاشیه

اوایل سال 2018 هواوی پتنت گوشی هوشمند بدون حاشیه را به نام خود ثبت کرد. بنابراین منتظر معرفی یک گوشی هوشمند از کمپانی هواوی هستیم که با طراحی تمام صفحه و بدون حاشیه برای طرفداران این نوع گوشی ها عرضه می‌شود. با موبایلستان همراه باشید.

هواوی که در سال 2018 گوشی‌های هوشمندی را حاشیه‌های باریک و طراحی ناچ استایل یا طراحی‌های کلاسیک و حاشیه‌های قطور را معرفی کرد٬ در نظر دارد با طراحی و معرفی یک گوشی هوشمند تمام صفحه و بدون حاشیه٬ کاربران خود را شگفت زده کند. در میان گوشی‌های هوشمند هواوی در سال 2018 ٬ گوشی پی 20 پرو کمترین حاشیه را به خود اختصاص داده بود. گرچه در طراحی این گوشی از ناچ استایل یا طراحی بریدگی بالای صفحه نمایش استفاده شده است اما امکان پنهان سازی این بریدگی در پی 20 پرو فراهم شده بود.
حالا هواوی قصد دارد همان‌طور که گفتیم یک گوشی بدون حاشیه را معرفی کند. کمپانی هایی مانند ویوو و اوپو جدیدترین پرچمداران خود را با طراحی بدون حاشیه عرضه می کنند. در گوشی‌های ویوو نکس اس و اوپو فایند ایکس که هر دو اخیرا معرفی شده‌اند٬ دوربین سلفی و اسپیکر مکالمه از حاشیه بالای نمایشگر حذف شده اند. اما هواوی برای دستیابی به یک گوشی بدون حاشیه چه راهکاری اندیشیده است؟ بعید میدانیم این کمپانی به دنبال الگو برداری از کمپانی‌های ویوو و اوپو باشد. زیرا همواره در پی یافتن مسیرهایی خلاقانه و نوآورانه است.

بدون حاشیه

در فوریه 2018 هواوی پتنت جدیدی را به نام خود ثبت کرد که بنابر این پتنت جدید٬ تغییر در قاب گوشی‌های جدید ارائه شده از پنل پشتی آن‌ها آغاز خواهد شد. هواوی در این پتنت به استفاده از یک چسب قوی اشاره کرده است که پنل پشتی٬ نمایشگر و نوارهای فریم فلزی را به هم متصل می‌کند. قدرت این چسب به گونه ای است که دستگاه را در برابر گرد و غبار و آب نفوذ ناپذیر می سازد. اگر هواوی واقعا تصمیم به طراحی و تولید یک گوشی بدون حاشی داشته باشد٬ مجبور به حذف دوربین سلفی و اسپیکر مکالمه خواهد بود که دراین پتنت اشاره‌ای به آن نشده است.
اما همانطور که استفاده از چسب مورد نظر هواوی برای گوشی‌های تولید شده مزایایی مانند نفوذ ناپذیری در برابر آب و گرد و غبار را دارد٬ می‌تواند معایبی را نیز به دنبال داشته باشد. اگر این کمپانی برای برداشته حاشیه‌ها و کم کردن ضخامت گوشی‌های خود از این چسب استفاده کند٬ احتمال کاهش استقامت محصول نهایی در برابر ضربات احتمالی وجود دارد. اگر کاربر سهوا گوشی خود را به زمین بیاندازد٬ احتمال فروپاشی و جدا شدن قطعات گوشی بسیار زیاد است. در هرصورت هنوز مشخص نیست که کمپانی هواوی از چه تاریخی قصد دارد از این فرایند در تولید محصولات خود استفاده نماید.

اطلاعاتی تازه در رابطه با هواوی P10 منتشر شده !

بیشتر بخوانید:

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی