ژاپن به دنبال تحریم هواوی و زد تی ای

هواوی و زدتی‌ای

همان‌طور که خوانندگان عزیز وب‌سایت موبایلستان می‌دانند، کمپانی‌های سازنده تلفن‌های همراه هوشمند هواوی و زدتی‌ای تاکنون درزمینهٔ های امنیتی و پیروی از قوانین چندان واضح نبوده‌اند و به همین دلیل نیز به‌تازگی به‌شدت از سوی دولت ایالات‌متحده موردحمله قرارگرفته‌اند. در حقیقت، این روزها حقایق در رابطه با این دو کمپانی با سرعت بسیار زیادی افشا می‌شوند و هر یک از کشورها نظیر استرالیا، نیوزلند و انگلستان در چارچوب قوانین خود با آن‌ها رفتار می‌کنند.

مطالب مرتبط

با در نظر گرفتن تمامی این‌ها و دستگیری اخیر CFO کمپانی هواوی، ژاپن نیز اقدامات حفاظتی ویژه خود را دراین‌باره آغاز کرده است. البته لازم به ذکر است که قوانین ژاپن برخلاف ایالات‌متحده به‌صورت مستقیم کمپانی‌های هواوی و زدتی‌ای را هدف قرار نداده است و به‌جای آن اقدامات امنیت اطلاعات ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است که این دو کمپانی را نیز شامل می‌شود. این اخبار اگرچه اندکی دیر به بیرون درز کردند اما نشان از شدت عمل ژاپن در برابر اقدامات این دو کمپانی دارند.

البته یکی از آسیب‌ها در کنار آسیب اصلی از دست دادن مشتری نهایی توسط این دو کمپانی مربوط به صدمات وارده بر شاخه‌های دیگر این کمپانی‌ها هستند. همان‌طور که می‌دانید هواوی تأمین‌کننده ابزار شبکه to NTT Docomo و KDDI Corp است و نیز شراکت طولانی‌مدتی را با گروه بانکداری SoftBank آغاز کرده است که تمامی این‌ها ممکن است موقعیت تجاری این شرکت را تحت تأثیر قرار بدهد.

هواوی P40 از ساختار جالبی در صفحه نمایش بهره می‌برد!

همچنین سخنگوی وزارت خارجه چین هم‌اکنون در رابطه با موقعیت هواوی وی زدتی‌ای اظهار نگرانی کرده است و همین امر نیز نشان از موقعیت جدی و به خطر افتاده این دو کمپانی دارد. به‌این‌ترتیب باید منتظر بود و دید که این بار این دو نام تجاری برتر چگونه از این ماجرا نیز جان سالم به درمی‌برند.


بیشتر بخوانید

 

 

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی