اخبار

دلایل مهاجرت از اندروید به iOS و بالعکس

مجله PC Mag به‌تازگی نظرسنجی ویژه‌ای را به اتمام رساند که در آن سوال بسیار جالبی مطرح شده بود. این سوال حاکی از آن بود که:« چرا شما سیستم‌عامل خود را تغییر دادید؟» همان‌طور که خوانندگان وب‌سایت موبایلستان می‌دانند، بحث‌های بسیار زیادی در رابطه با طرف‌داری از یکی از پلتفرم‌های اندروید و iOS میان کاربران وجود دارد و دراین‌بین گاهی از افرادی می‌شنویم که از یک پلتفرم به دیگری مهاجرت کرده‌اند و قصد بازگشت ندارند. این نظرسنجی به ما دیدگاهی در رابطه با دلیل این پدیده ارائه می‌دهد که دانستن آن خالی از لطف نیست.

مطالب مرتبط

این نظرسنجی شامل 2500 شرکت‌کننده بوده است و در طی سه روز از طریق نظرسنجی گوگل (Google Survey) انجام‌شده است. 18 درصد از شرکت‌کنندگان از اندروید به iOS مهاجرت کرده بودند و درحالی‌که 11 درصد دیگر برعکس این فرایند را تجربه کرده بودند. این پدیده به نحو قابل‌ملاحظه‌ای اندازه نمونه شرکت‌کنندگانی که به سؤالات مرتبط با تعویض پلتفرم ها پاسخ داده بودند را کاهش داد.

دلایل مهاجرت از اندروید به iOS و بالعکس

بااین‌حال تحلیل‌های لازم در این رابطه انجام شد و دلیل اصلی مهاجرت از اندروید به iOS همان رابط کاربری بهتر معرفی شد. بااین‌حال، تفاوت در شماره‌ها است و 30 درصد از کاربران اندروید که از iOS به اندروید مهاجرت کرده بودند و 47 درصد از کاربران iOS که به اندروید مهاجرت کرده بودند رابط کاربری سیستم‌عامل فعلی خود را بهتر از قبلی می‌دانستند. این امر به‌خودی‌خود به معنای آن است که رابط کاربری بهتر برای کاربران بسیار مهم است.

دلیل بعدی که کاربران iOS را به‌سوی مهاجرت به سیستم عامل گوگل سوق داده قیمت بهتر محصولات اندرویدی بود. همه ما میدانیم که همراه‌های هوشمند آیفون گران‌قیمت هستند و دستگاه‌های اندرویدی با تنوع بسیار بیشتر و البته قیمت‌های ارزان‌تر به بازار عرضه می‌شوند. بااین‌وجود، 11 درصد از کاربران اندروید که به iOS مهاجرت کرده بودند این دلیل را برای کار خود مطرح کردند. در این میان 25 درصد از کاربران iOS که از اندروید به این سیستم‌عامل آمده بودند دلیل کار خود را دسترسی به قابلیت‌های بهتر اعلام کرده بودند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا