دادگاه هواوی برای همکاری با ایران

دادگاه هواوی برای همکاری با ایران

منگ وان ژو به عنوان دختر موسس شرکت هواوی به‌تازگی در ونکوور دستگیر شده است و جرم او دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران است. به همین دلیل نیز یک دادگاه 5 ساعته برگذار شده است و این فرد در این دادگاه مورد بازخواست قرار گرفته است که در ادامه در این خبر موبایلستان خلاصه‌ای از این دادگاه را برای شما مطرح خواهیم ساخت.

مطالب مرتبط

در این دادگاه هواوی ابتدا تفهیم اتهام صورت گرفته و به خانم وان ژو گفته شد که او متهم است که در سال های 2009 و 2014، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را توسط یک شرکت تابعه هواوی به نام Skycom دور زده است. از یک سو این شرکت توسط این فرد به عنوان یک ماهیت مستقل مطرح شده است و از سوی دیگر این شرکت به صورت واضحی با هواوی در ارتباط بوده است.

دادگاه هواوی برای همکاری با ایران

از یک سو باید گفت که دادگاه هواوی نشان دهنده این است که این شرکت رسما با Skycom یکی است و به همین دلیل نیز در صورتی که اتهام خانم منگ وان ژو اثبات شود شاهد این خواهیم بود که او با 20 سال زندان روبرو خواهد گشت. از سوی دیگر مشکل اصلی این است که هواوی به تازگی توانسته است تا اندکی از فشارهای دولت آمریکا کاسته و کسب و کار خود را دوباره در این منطقه رونق بدهد.

kirin 970 نیز گیگابیتی شد

دولت کانادا در این زمینه به شدت به دولت آمریکا خدمت رسانی کرده است و از سوی دیگر دولت چین اصرار دارد که این فرد بی گناه است و باید در اسرع وقت آزاد شود. این امر علاوه بر تبعات تجاری سنگین، عملا تبعات سیاسی زیادی را به همراه خواهد داشت و به همین دلیل نیز دادگاه هواوی ممکن است به یک جنگ جهانی دیجیتالی تبدیل شود.


بیشتر بخوانید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟