بررسی‌ تخصصی

سیستم دوربین کشویی و چرخان گوشی‌های هوشمند!

بسیاری از سیستم مخفی سازی دوربین جلو برای از بین بردن شکاف‌های غیرقابل انکار از گوشی‌های هوشمند تولید می‌شوند. همراه موبایلستان نگاهی دقیق‌تر به فواید این سیستم‌ها و آنچه در آینده در انتظار ماست بیاندازیم.

مطالب مرتبط:

کاربران دائما از سازنده‌های تلفن همراه، تلفن‌هایی با طراحی باریک‌تر درخواست می‌کنند. به منظور دستیابی به این هدف شرکت‌ها شروع به جستجوی دوربین جلوی کرده‌اند که اولین مانع برای طراحی و تولید فریم‌های نازک است. این موضوع ابتدا از شکاف‌های صفحه شروع شد. با این حال می‌دانیم که حفره‌های صفحه نمایش به هیچ وجه مورد پسند کاربران نیست. در این مرحله دوربین‌های موتوری و چرخشی و همچنین سیستم‌های کشویی وارد عرصه تکنولوژی می‌شوند. تولید کننده مستقر در چین کمپانی Vivo پایه و اساس هنر مخفی کردن دوربین جلوی گوشی‌های هوشمند است. همانند گوشی هوشمند مدل NEX S. این شرکت با مخفی کردن دوربین جلو به طور مستقیم بر روی بدنه تلفن از طریق یک سیستم موتوری به همه نشان داده است که تجربه کامل صفحه نمایش کاملا واقعی و امکان پذیر است. این مفهوم توسط سایر شرکت‌ها به تصویب رسیده است. و در 2 سال گذشته ما بسیاری از تلفن‌های هوشمندی را دیدیم که از سیستم‌های دوربین موتوری استفاده می‌کنند. دوربین

Vivo NEX ، OPPO Find X ، OPPO Reno

سیستم دوربین‌های دوره جدید اساسا به سه دسته تقسیم می‌شود: سیستم‌های اسلایدی موتوری، چرخشی و غیر موتوری

یکی دیگر از اولین نام‌هایی که پس از کمپانی Vivo وارد این دوره جدید شد، کمپانی OPPO بود. باید توجه داشت که طراحی دوربین گوشی‌های Vivo NEX S ،Find X دارای طراحی چشمگیر است. نه تنها دوربین جلو بلکه کل قسمت بالای آن توجه کاربران را به خود جلب می‌کند. پشت این سیستم یک موتور میکرو قرار داشت که همانند رقیب خود توانست دوربین را به طور خودکار حرکت دهد و مخفی کند. که بعد‌ها نام‌های مختلف دیگری را به خود گرفتند. کمپانی شیائومی یکی دیگر از تولید کنندگان مستقر در چین سیستم Mix skid را با معرفی گوشی هوشمند Mi Mix 3 رونمایی کرد. دوربین جلوی گوشی با استفاده از سیستم اسلایدی که روی بدنه قرار دارد باز می‌شود. و از موتور دیگری به جز Find X و NEX S استفاده نکرد. این سیستم نیز توسط شرکت‌های دیگر پذیرفته شد.

سیستم دوربین کشویی و چرخان گوشی‌های هوشمند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟