• خانه
  • اخبار
  • هواوی P30 پرو از حسگر 38 مگاپیکسلی سونی بهره خواهد برد
هواوی P30 پرو از حسگر 38 مگاپیکسلی سونی بهره خواهد برد

هواوی P30 پرو از حسگر 38 مگاپیکسلی سونی بهره خواهد برد

همان‌طور که در وب‌سایت موبایلستان منعکس شد، عرضه تلفن همراه هوشمند هواوی P20 پرو در ابتدای سال میلادی جاری به جهانیان نشان داد که دوربین، یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های هواوی است زیرا این همراه هوشمند اولین دستگاهی بود که از دوربین سه‌گانه در بدنه پشتی خود بهره می‌برد. به‌علاوه اطلاعات منتشر شده از همراه‌های هوشمند سال 2019 این کمپانی نشان می‌دهد که این استراتژی آن در سال آینده میلادی نیز حفظ خواهد شد.

هواوی P30 پرو از حسگر 38 مگاپیکسلی سونی بهره خواهد برد

مطالب مرتبط

بر اساس این اطلاعات جدید، تلفن همراه هوشمند هواوی P30 پرو اولین همراه هوشمندی خواهد بود که از حس‌گر عکس‌برداری رونمایی نشده IMX607 استفاده می‌شود. این حس‌گر با رزولوشن 38 مگاپیکسلی همراه شده است و از رویکرد دوربین اصلی مشاهده‌شده در هواوی P20 پرو بهره‌مند‌است. بااین‌حال، تغییرات کوچکی در این سیستم دیده می‌شود که تفاوت‌های بزرگی را رقم خواهد زد.

دوربین قرارگرفته بر روی پرچم‌دار فعلی هواوی به فیلتر Quad Bayer متکی بوده و از دو طول مواجه متفاوت استفاده می‌شود. این به آن منظور است که نیمی از پیکسل‌ها برای مواجهه بلند و نیمی دیگر برای مواجهه کوتاه مورداستفاده قرار می‌گیرند. بااین‌حال کمپانی سونی  در دوربین هواوی P30 پرو به‌جای استفاده از Quad Bayer از فیلتر Dual Bayer استفاده می‌کند که با آرایه کدگذاری شده سفید HDR همراه شده است.

این تنظیمات اجازه می‌دهد تا برخی از پیکسل‌های سفید برای دریافت نور و جزئیات استفاده شوند. بنابراین نیاز برای یک لنز مونوکروم جداگانه به‌صورت کامل از بین رفته و مسیر برای استفاده از دوربین زاویه باز دیگری نظیر آنچه در هواوی میت 20 پرو دیده شده بود باز می‌شود. به این ترتیب باید منتظر بود و دید که دوربین هواوی P30 پرو چه گشفتی هایی را به دنیای همراه های هوشمند می افزاید.


بیشتر بخوانید

 

مطلب پیشنهادی