محدودیت های اینستاگرام را بشناسید

اینستاگرام

فعالان اینستاگرام در طول استفاده از این سرویس باید محدودیت‌های اینستاگرام را در نظر داشته باشند. در این مقاله از موبایلستان به بررسی دقیق این موضوع پرداخته‌ایم و روش‌هایی را نیز برای افزایش فالوور‌ها و محبوبیت حساب‌های کاربری ذکر کرده‌ایم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تمام شبکه‌های اجتماعی، سرویس‌ها، اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها دارای قوانین و استراتژی‌هایی هستند که کاربران باید برای استفاده از خدمات مورد نظر، آن قوانین را رعایت کنند. در داخل این قوانین برخی محدودیت‌ها نیز ذکر می‌شود که کاربران در برابر این محدودیت‌ها نیز باید بر اساس قانون سرویس مورد نظر اقدام کنند.

مطالب مرتبط:

اینستاگرام

اینستاگرام نیز یک شبکه اجتماعی محبوب با ماهانه ۱ میلیارد کاربر فعال است که قوانین خاص خود را دارد. شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار توجه ویژه‌ای روی اینستاگرام دارند و در تلاش هستند تا محبوبیت حساب کاربری خود را در این بستر برای ارتقا میزان فروش و درآمد خود افزایش دهند. در این مقاله به بررسی قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام می‌پردازیم و روش‌هایی را نیز برای افزایش محبوبیت حساب کاربری ذکر می‌کنیم. سرفصل‌های این مقاله بدین شرح هستند:

 • محدودیت‌های فالو و آنفالو
 • محدودیت لایک پست‌ها
 • محدودیت کامنت‌ها
 • افزایش مخاطب پروفایل‌های جدید

اینستاگرام برای کاربرانی که این قوانین را زیر پا بگذارند، محدودیت‌هایی را در نظر می‌گیرد که سخت‌ترین آن‌ها مسدود شدن حساب کاربردی است. همراه ما باشید تا به بررسی تک تک موارد فوق بپردازیم.

آموزش مشاهده استوری‌های اینستاگرام بدون متوجه شدن به اشتراک گذارنده آن

چند نفر را در یک زمان می‌توان فالو و آنفالو کرد؟

بر اساس محدودیت‌هایی که اینستاگرام اعمال کرده است، کاربران نمی‌توانند در یک فاصله زمانی مشخص، تعداد بی نهایتی از کاربران را فالو و آنفالو کنند. در صورت عبور کاربران از میزان مورد قبول اینستاگرام نیز، پروفایل کاربر تا چند ساعت امکان فالو یا آنفالو کردن را در اختیار وی قرار نمی‌دهد. اما آنچه که کاربران باید به آن توجه داشته باشند، این است که یک محدودیت مشخص و عمومی برای میزان فالو و آنفالو وجود ندارد و این موضوع از عوامل زیر تاثیر می‌پذیرد:

 • مدت زمانی که حساب کاربری ایجاد شده است
 • تعداد فالوور‌ها
 • مطلوبیت کلی در بین کاربران (بر اساس تعداد کامنت و لایک)
 • اکانت‌های فعال و غیرفعال

اینستاگرام

در حقیقت اگر بخواهیم با یک مثال ساده این موضوع را بیان کنیم، باید اعلام کنیم که حساب‌های کاربری که حدود ۳ ماه از تاریخ ساختشان می‌گذرد، نسبت به پروفایل‌هایی که جدیدا ساخته شده‌اند می‌توانند اکانت‌های بیشتری را فالو کنند. از سوی دیگر پروفایل‌هایی هم که فالوور‌های بیشتری دارند می‌توانند بیشتر از پروفایل‌هایی با تعداد محدودی از فالوور، اکانت‌های مختلف را در یک بازه زمانی فالو کنند. اکانت‌های فعال و پر مخاطب (از نظر تعداد لایک و کامنت)‌ نیز می‌توانند در یک بازه زمانی تعداد بسیار بیشتری از پروفایل‌ها را نسبت به حساب‌های کاربری معمولی فالو کنند.

بهترین رویکرد در خصوص فالو کردن حساب‌های کاربری چیست؟

بهتر است کاربرانی که قصد افزایش فالوور‌های حساب کاربری خود را دارند در هفته نخست بعد از ساخت حساب کاربری، روزانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ پروفایل را فالو کنند. با گذشت هر هفته نیز می‌توانند ۵۰ تا ۷۰ پروفایل دیگر را نیز به تعداد قبلی اضافه کرده و در نهایت روزانه ۸۰۰ پروفایل را فالو کنند.

البته باید توجه داشت که بعد از مدتی، کاربران می‌توانند روزانه بیشتر از ۸۰۰ پروفایل را نیز فالو کنند. اما بهتر است با استحکام بیشتری پیش بروید و مانع به وجود آمدن محدودیت‌های موقت روی پروفایل‌تان شوید.

وال استریت ژورنال: اینستاگرام از ویدیوهای ۶۰ دقیقه ای پشتیبانی خواهد کرد

محدودیت لایک اینستاگرام

اینستاگرام

بر اساس ادعای کاربرانی که فعالیت بسیار زیادی روی اینستاگرام دارند، می‌توان پی برد که کاربران می‌توانند هر روز ۱.۵ برابر تعداد افرادی که فالو می‌کنند، پست‌های مختلف را لایک کنند. با انجام کار به شکلی که گفته شد، هیچ محدودیت موقتی روی پروفایل شما به وجود نخواهد آمد. برای مثال اگر شما ۴۰۰ پروفایل را فالو کرده باشید، هر روز می‌توانید ۶۰۰ پست مختلف را بدون هیچ مشکلی لایک کنید. البته باید توجه داشته باشید که هیچ اعلام رسمی در این خصوص وجود ندارد و تمام این اطلاعات از طریق تجربه و گفت و گو با فعالان اینستاگرام به دست آمده است.

محدودیت کامنت گذاری در اینستاگرام

اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام محدودیت‌هایی را در زمینه نوشتن کامنت روی پست‌های مختلف اعمال کرده است که از طریق آن، اگر بیش از تعداد مجاز کامنت بگذارید، حساب کاربری‌تان به صورت موقت محدود خواهد شد. بر اساس ادعای فعالان اینستاگرام، بهتر است که هر روز حداکثر حدود ۲۵۰ کامنت در پست‌های مختلف بنویسید تا محدودیتی گریبان گیر شما نشود.

خودکار کردن رشد حساب کاربری اینستاگرام

بسیاری از افرادی که فعالیت زیادی در اینستاگرام دارند، هر روز حدود ۸۰۰ حساب کاربری را فالو و چند صد پروفایل را نیز آنفالو می‌کنند. از سوی دیگر باید پست‌های مختلفی را لایک کرده و زیر برخی از پست‌ها نیز کامنت بگذارند. شاید انجام این کار‌ها برای یک حساب کاربری چندان سخت نباشد. اما اگر چند پروفایل را مدیریت می‌کنید، در این صورت اقدامات فوق غیرقابل انجام خواهند بود.

اینستاگرام

در چنین شرایطی کاربران باید به سراغ نرم افزارهایی بروند که این کار‌ها را به صورت خودکار انجام می‌دهند. Jarvee یکی از این نرم افزار‌ها است که کاربران از طریق آن می‌توانند بدون نیاز به انجام دستی فرآیند‌ها، تمام آن‌ها را به صورت خودکار انجام دهند. استفاده از سرویس‌های این چنینی در زمان شما صرفه جویی می‌کند و در نتیجه می‌توانید روی موارد تاثیرگذارتری در کسب و کار خود تمرکز کنید.

اینستاگرام و راه یافتن تبلیغات آن به صفحه اکسپلورر

Jarvee یک سرویس قدرتمند اتوماسیون است که برای شبکه‌های اجتماعی مختلف خدمات خود را ارائه می‌‌کند. کاربران می‌‌توانند از این سرویس برای مدیریت حساب کاربری خود در اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر، پینترست، لینکدین، گوگل پلاس، Tumblr و یوتیوب استفاده کنند. با استفاده از این سرویس می‌توان اقدامات وسیع دیگری را نیز انجام داد که برنامه ریزی، پست کردن خودکار مطالب و هدف گذاری از این جمله هستند.

اینستاگرام

اگر شما در حال مدیریت چندین حساب کاربری در اینستاگرام هستید، در این صورت نیازی به انجام کارهای تکراری و حوصله‌ سر بر نیست و به سادگی می‌توانید با اتوماسیون کردن آن‌ها، وظایفتان را انجام دهید. سپس وقت بیشتری برای تامین محتوای بهتر برای این حساب‌های کاربری خواهید داشت.

برای استفاده از این سرویس باید حق اشتراک بخرید اما در چند روز نخست می‌توان از آن به صورت رایگان نیز استفاده کرد. سرویس‌هایی فارسی نیز در این خصوص وجود دارند که البته شاید چندان نتوانند با Jarvee رقابت کنند اما در کل عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهند. با یک جستجوی ساده در اینترنت، می‌توانید به این نمونه‌های ایرانی نیز دسترسی یابید.

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید، با محدودیت‌های instagram آشنا شدیم و به بررسی شیوه بهبود و مدیریت حساب‌های کاربری پرداخیتم. شما چه روش‌هایی را برای افزایش فالوور‌ها و محبوبیت حساب کاربری اینستاگرام پیشنهاد می‌کنید؟ پیشنهادات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان در میان بگذارید.


بیشتر بخوانید:

5
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

5 دیدگاه

 • Avatar محمدسعیدی کیا
  04 فروردین 1398

  پیرمردی هستم که می خواهم ازطریق اینستاگرام تجربیات و دانشم رادراختیار کاربران قرابدهم ( من وکیل دادگستری ومشاور هانواده هستم)اما اطلاع زیادی از اینستاگرام ندارم لطفا دراین امرخیر کمکم کنید سپاسگزارم

  • Avatar محمدسعیدی کیا
   04 فروردین 1398

   بفرمایید چه مدّت باید صبرکنم ومنتظرنتیجه بررسی شما باشم؟

  • 05 فروردین 1398

   سلام و عرض ادب. متاسفانه امکان آموزش این موضوع در چند خط وجود ندارد. اگر با زبان انگلیسی آشنایی ندارید، زبان برنامه را به فارسی تغییر دهید تا کار کردن با آن برایتان راحت تر شود.
   سپاس

  • 05 فروردین 1398

   سلام. موردی که فرمودید از راه دور قابل بررسی نیست و باید حتما تعمیرکار از نزدیک با گوشی کار کنه تا مشکل رو بفهمه. اما به نظرم باید یکبار گوشی شما فلش بشه تا رام جدیدی روی گوشی نصب بشه.

 • Avatar میعاد
  16 تیر 1398

  سلام من یه بار از محدودیت فالو اینستا گرام فرا تر رفتم الان چند روزه هیچ کسو نمیتونم فالو کنم چی کار باید بکنم

مطلب پیشنهادی
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟