اخبار

کانال‌های ناقض کپی رایت در تلگرام مسدود می‌شوند!

تلگرام پیان‌رسان محبوب جهانی، یکی از ایرادات مهم آن کپی رایت یا حق انتشار است. به نظر می‌رسد که این پیام رسان تلاش دارد آن را برطرف کند. گفته می‌شود که این راه با مسدود شدن کانال‌های تلگرام نقض کننده حق انتشار آغاز شده است. همراه موبایلستان به ادامه مطلب بپردازید.

مطالب مرتبط:

تلگرام در اقدامی تصمیم گرفته در پی حمایت از تولید کننده‌های محتوا کانال‌های نقض کننده کپی رایت را مسدود کند. تلگرام در روزهای اخیر با مسدود کردن کانال‌های نقض کننده کپی رایت را مسدود می‌کند. پیش از این نیز در این مسیر گام برداشته و تعدادی از کانال‌های دانلود فیلم را مسدود کرده بود. تلگرام استارت این مسیر را از آیفون و سیستم عامل iOS شروع کرده است. و هنوز در این راستا و در اندروید اقدامی انجام نداده است. مسدود شدن کانا‌ل‌هایی در این چند روز باعث شده احتمال اینکه تلگرام این مسیر را در اندروید نیز پیاده سازی کند بیشتر شود. قانون کپی رایت در جهت حمایت از نویسندگان و تولید کنندگان محتوا تصویب شده است تا حق آن ها برای تولید محتوا محفوظ بماند لذا انتشار مطالب و اخبار بدون ذکر منبع قانون کپی رایت را نقض می کند. خبرگزاری روسی TASS اعلام کرد که تلگرام در اقدامی برای اولین بار کانال هایی که اقدام به انتشار فایل صوتی یک نویسنده بدون نام و کسب اجازه از وی کرده بودند، مسدود کرد.

تلگرام با قابلیت‌های جدید آپدیت شد: معرفی پلتفرم بات ۲

تلگرامتلگرام که به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی پرمخاطب در جهان شناخته می شود با مسدود سازی تعدادی از کانال ها آمادگی خود را برای حمایت از قانون کپی رایت اعلام کرده است. البته تلگرام قبلا نیز تعدادی از کانال هایی که محتوای ویدیویی منتشر می کردند را مسدود کرده بود. مسدود سازی کانال های که توسط تلگرام انجام شده سبب شده است که تلگرام حمایت از قانون کپی رایت را برای گوشی های اندروید نیز در نظر بگیرد. باید منتظر ماند و دید که تلگرام قصد دارد قانون کپی رایت را در گوشی های اندروید نیز اجرایی کند یا خیر. با اجرایی شدن این طرح در گوشی های اندروید شاهد مسدود سازی کانال های زیادی خواهیم بود. اقدامی که ممکن است تلگرام در مسیر اندروید انجام دهد و کانال‌هایی را که این قانون را رعایت نمی‌کنند مسدود سازد شاید باعث شود تا بسیاری از جنب و جوش فضای تلگرام کاهش پیدا کند. و فعالیت‌ها را کاهش دهد گرچه نویسندگان و تولید کنندگان محتوا از این اقدام خرسند خواهند شد.

همانطور که این مقاله از موبایلستان را مطالعه کردید، پیام رسان محبوب تلگرام قصد داریم گامی جدی در جهت رعایت کپی رایت بردارد. نظر شما در این خصوص چیست و چه انتظاراتی از آن دارید؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و سایر کاربران موبایلستان در میان بگذارید.


مطالب پیشنهادی دیگر از موبایلستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟